Elazığ Deprem Haberleri

Elazığ Deprem Haberleri

Elazığ Valiliği'nden 'Afet Bölgesi' Açıklaması

Elazığ Valiliği, Elazığ'ın neden afet bölgesi ilan edilmediği konusundaki tartışmalar üzerine açıklama yaptı.

Elazığ'da Art Arda 3 Deprem!

Elazığ'da art arda 3 deprem meydana geldi.

Prof. Dr. Görür: ‘Elazığ'da Deprem Olacağını Söyledim, Dinlemediler’

Elazığlı Deprem uzmanı, yer bilimci Prof. Naci Görür, İstanbul’da beklenen depremle ilgili 24 Ocak Elazığ depreminden örnek verdi. Prof. Dr. Görür, "Elazığ'da deprem olacağını defalarca söyledim, dinlemediler" dedi.

Milletvekili Demirbağ ve İl Başkanı Yıldırım, Yemişlik'te sorunları dinledi

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ ve AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 24 Ocak Elazığ depreminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un koordinesinde Elazığ’da yapımı tamamlanan Yemişlik Mahallesi TOKİ Konutlarında, vatandaşlarla bir araya geldi.

Sağ kolundan kemoterapi gördü, sol koluyla yazmaya devam etti

Elazığ’da 12 yaşında yakalandığı lösemiyi 10 yıllık mücadelenin ardından yenen 36 yaşındaki Ramazan Öner, kanser hastalığı, Elazığ depremi ve korona virüs sürecinde başından geçenleri konu aldığı 3 kitap yazdı.

Riskli Alanlardan Hak Sahibi Olanlar Dikkat!

ELSAD Başkanı Kentsel dönüşüm ve Kamu hukuku Uzmanı Avukat Murat Erdoğan, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonucunda riskli alan ilan edilerek kentsel dönüşüm kapsamına alınan mahallelerden hak sahibi olan vatandaşlar için uyarıda bulunarak yapılması gerekenleri tek tek sıraladı.

Başkan Yıldırım'dan Konut Fiyatlarıyla İlgili Açıklama

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, belirlenen deprem konutları ve iş yerlerinin fiyatlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Rezerv Alanlardaki Konutların Fiyatları Belli Oldu

Ayşe ORZAN/ 24 Ocak depreminin ardından riskli alan ilan edilen mahallelerdeki konut ve işyerlerinin fiyatları belli oldu.

Prof. Dr. Bingöl: ‘6.8’den Büyük Deprem Olmaz’

Fırat Üniversitesi eski Rektörü ve Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Elazığ Hakimiyet Gazetesi’ne son günlerde meydana gelen depremler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Çete: ‘TOKİ’nin Esnafa Katkısı Olmadı’

Demir Fiyatlarının yüzde 500 artmasından dolayı hem kendi sektörlerinin hem de inşaat sektörünün olumsuz etkilendiğini ifade eden Sıhhi Tesisat ve Demir Doğramacılar Odası Başkanı Mehmet Çete, demir fiyatlarının yükselmesi nedeniyle kendi sektörlerinin durma noktasına geldiğini böyle giderse inşaat sektörünün artık iş yapamayacağını ifade etti.

Elazığ’da Köylerdeki 143 Hak Sahibi İçin Kura Çekilecek

Elazığ’da Keban, Sivrice ve merkez köylerde depremden etkilenen ve hak sahibi olan 143 vatandaş için kura çekimi gerçekleştirilecek.

Elazığ'da deprem!

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Sivrice'de Deprem!

Merkez üssü Doğanbağı/Sicrice olan 4.1 şiddetinde bir deprem meydana geldi.

Yemişlik 11 ve 12'inci Etapların Teslim Tarihleri Belli Oldu

Yemişlik 11 ve 12'inci etaplarda bulunan konutların anahtar teslimi 19 Ekim ile 5 Kasım 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Elazığ Depreminde Arama Kurtarma Çalışmalarına Katılan Köpeğe Araba Çarptı

 İzmir ve Elazığ depremleri başta olmak üzere birçok afette arama kurtarma çalışmalarına katılan, tatbikatlardaki performansıyla göz dolduran arama kurtarma köpeği Molly, otomobilin çarpması neticesinde yaşama veda etti. Molly'nin eğitmeni Taner Kurt, "Emeklerime, verdiklerime yanmıyorum. Bizim evladımız gitti. Düzce'nin arama kurtarma, kadavra köpeği gitti" dedi.

Deprem Simülasyon Tırı Göreve Devam Ediyor

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, memleketi Elazığ’da yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremi öğrencilerle birlikte kurulan deprem simülasyon tırında birebir yaşadı.

Kuraları Çekilen 74 Hak Sahibinin İsimleri Belli Oldu

Elazığ’da 2020 yılında meydana gelen depremde ağır hasar alan evlerinden dolayı hak sahibi olan 74 kişi için AFAD İl Müdürlüğünde kura çekimi yapıldı. Kurada ismi çıkan hak sahibi vatandaşların listesi açıklandı.

Elazığ Valiliği’nden Riskli Alandaki Hak Sahiplerine Uyarı

Elazığ’da Abdullahpaşa, Mustafapaşa ve Rüstempaşa Mahallelerinde bulunan ve ‘Riskli Alan’ ilan edilen konutların hak sahipleri alan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İrtibat Ofislerine başvuru yapmamaları durumunda hak sahiplikleri sonlandırılarak konutlarının kamulaştırma bedeli taraflarına ödenecek.

Depremden Sonra Yapımına Başlanan Köy Evlerinin Yüzde 60'ı Tamamlandı

Elazığ’da 24 bin 83 konutun inşa edilmesi için çalışma başlatıldı. Kent merkezinin yanı sıra köylerde yapılan 3 bin 375 tek katlı çelik konstrüksiyonlu konutların yüzde 60’ı hak sahiplerine teslim edildi.

Soylu’dan Soylu Davranış

24 Ocak 2020 yılında 6.8 şiddetinde depremle ciddi anlamda sarsıldık ve yıkıldık.

Depremde yıkılan binanın yanındaki apartmanda asılı kalan dolap kuşlara yuva oldu

Elazığ'da 2020 yılında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde hasar alan bir bina yıkıldı. Bina yıkımı esnasında 5. katta bulunan bir dairenin dolabı yan binadaki apartmanın duvarında asılı kaldı. O mutfak dolabı şimdilerde kuşlara yuva oldu.

Gözeli, Cevizdere, Uzuntarla, Muratcık Köyleri İle Baskil’de Kuraları Çekilen Konutların Teslim Tarihleri Açıklandı

AFAD, Gözeli, Cevizdere, Uzuntarla, Muratcık Köyleri İle Baskil’de kuraları çekilen konutların teslim tarihlerini açıkladı.

Rezerv Alanlarda ve Köylerde Yapılan 226 Hak Sahibi İçin Kura Çekimi Yapılacak

Elazığ depreminin ardından yapımına başlanan konutların teslimi devam ediyor. Bu kapsamda 226 hak sahibi daha çekilecek kura ile evlerine kavuşacak.

Elazığ Depremi İnşaat Sektörüne Önemli Bir Proje Kazandırdı

Erzurum Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Anabilim dalı Dr. ÖĞR. Üyesi Dilek Okuyucu ve ekibi sadece yazın dökülebilen betonarme yapıları kış aylarında da döktü. Bu alanda yaptıkları çalışmanın dünyada bir ilk olduğunu belirten Okuyucu, “Testler bize şunu gösterdi bizim yöntemlerimizle kışın yapılacak olan betonarme yapılarda kiriş türü elemanlarda kış ve yazın dayanım bakımından bir farklılık yok. Davranış bakımından yani çatlak oluşumları ve aynı yük altındaki çökme değerleri çok az farklılıklar gösterdi. Bunlar çok büyük farklar değil. Bu anlamda yaptığımız deneyler dünyada bir ilk oldu” dedi.

TOKİ, Hizmete Engel mi?

Geçtiğimiz aylarda merkez köy muhtarları ve kurum müdürleri ile bir araya gelen Elazığ Valisi Ömer Toraman, 2022 yılının kırsal kesim altyapısında bir hamle yılı olması için kamu kurum yetkililerine çağrıda bulunmuştu. Vali Toraman’ın bu çağrısının ardından 5 yıldır atıl halde bulunan asfalt plentin ve kilitli parke üretim tesisinin yeni takviye araçlarla tekrar üretime başlaması bu beklentiyi artırmıştı. Ancak İl Genel Meclisi Ağustos Ayı toplantılarında bu tesiste üretilen asfaltın kırsalda kullanılması yerine TOKİ’ye satılmasının gündeme gelmesi büyük tepkiyle karşılandı.

Demirbağ İşi Çözdü

Her konuşması olay ve ülke gündeminin birinci sırasına yerleşen Ak Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ, bir daha aynı konuma düşmemek için formülü buldu.

Site Yönetiminde Kriz Kapıda

Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği Elazığ İl Temsilcisi Ümit Tınarlı, Emlak Yönetim’in Elazığ’da 400 daireden az olan TOKİ konutlarından çekilmek istediğini belirterek, Emlak Yönetim’in site yöneticiliğini yaptığı konutlarda vatandaşın muhatap bulamamasından kaynaklı sorun yaşadığını dile getirdi.

Depremzedeler göl manzaralı çelik konstrüksiyonlu konutlarına yerleşti

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından vatandaşlar Gezin köyünde yaptırılan göl manzaralı çelik konstrüksiyonlu evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

160 Hak Sahibinin Daha Kura Çekimi Yapıldı

Sürsürü, Mustafapaşa ve Rüstempaşa Mahallelerinde arsa sahibi olan ve arsaları kentsel dönüşüm kapsamına alınan 160 hak sahibi için kura çekildi.