Zeki-Der Başkanı Ersöz: 10 Köy  Yıllardır Perişan

Zeki-Der Yönetim Kurulu Başkanı Talip Ersöz yazılı bir açıklama yaptı.

Zeki-Der Başkanı Ersöz: 10 Köy  Yıllardır Perişan

Ersöz yaptığı açıklamada,”Bilindiği gibi yıllar öncesinde projelendirilen Gökdere grup yolu; Gökdere (Ardürek), Büyükçaltı (Büyük Xeylan), Küçükçaltı (Küçük Xeylan), Akbulut (Ziver), Atik, Gemtepe (Ğeydimem), Beydoğan (Zcğopa), Bölükelma (Tüyköy), Kırkbulak (Parsiyan) ve Köklüce (Kiliban) Köyü köylerini ihtiva etmektedir. 

Elazığ'ın Palu İlçesinde yapılan Beyhan 1 Barajı'ndan sonra, Gökdere köyleri ile Palu ve Elazığ arasındaki ulaşım sekteye uğramıştır. Bu sorunun çözümü noktasında yeterli adımlar atılmamaktadır. On köy, yıllardır perişanlık yaşamaktadır. İzmir-Gökdere Okulunun açılışını yapan dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve daha sonraki bakanlardan Lütfi Elvan, grup köy yolunun ivedi olarak yapılacağı sözünü vermişti. Birçok bakanlığa ve ilgili kurumlara sorunun biran önce çözülmesi yönünde onlarca kez müracaatta bulunulmuştur. Ancak, çalışmalar, kaplumbağa hızı ile yürütülmektedir. 

Elazığ'ın 4 milletvekiline ve Elazığ İl Özel İdare Müdürlüğüne sesleniyoruz. Lütfen sorunumuzu biran önce çözerek, köylülerimizin mağduriyetine biran önce son verin. Yeni yolun yapılması bir kenara şu anki yolun durumu içler acısı.70 km.lik yol ancak 3 saatte kat edilebiliniyor.”dedi.