Milletvekili Erol, Seçimin Elazığ Kanadını Değerlendirdi

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, FOX'ta yayınlanan Çalar Saat programının konuğu oldu

Milletvekili Erol, Seçimin Elazığ Kanadını Değerlendirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Programda gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Erol, Elazığ’ın seçim tablosuyla ilgili de konuştu. Elazığ’dan ittifak yapmamaları gerektiğini belirten Milletvekili Erol CHP’nin Elazığ’da tek başına seçime girmesi gerektiğini söyledi. 


“BİZ ELAZIĞ’DAN İYİ SONUÇLAR ALACAĞIZ”
Elazığ’dan CHP’nin 2 milletvekili seçmesinin zor olacağını ancak kendisine güvendiğini belirten Milletvekili Erol: “Birincisi bana göre ittifakla da gelmiş olsam ama 5 yıl milletvekilliğinden sonra sen orada kendi adınla seçilemiyorsan başarısızsın. Ben böyle değerlendiriyorum. Bana göre biz Elazığ’da ittifakta yer almamalıyız. CHP tek başına girmeli ve Elazığlı seçmen Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy vermeyi alışkanlık haline getirmeli. Benden sonra orada CHP’li bir vekilin seçilmesi açısından biz ittifak yapmamalıyız. Bu benim için büyük risk ancak ben kendime güveniyorum. Biz Elazığ’dan iyi sonuçlar alacağız. Benim önceden de açıkladığım Elazığ’la ilgili önerim vardı. Elazığ’dan CHP’nin 2 milletvekili seçmesi zordur. Türkiye’de 500 milletvekili almak daha kolaydır. AK Parti’nin en güçlü olduğu yerlerden birisi Elazığ’dır. 20 belediye var bizim 1 tane belediye meclis üyemiz bile yok. Bu dönem ilk defa merkezde ittifaktan 2 belediye başkanı seçtik.” dedi.
Gürsel Erol: “Benim iddiam, eğer partilerle ilgili bir planlama yapılacaksa benim götürdüğüm teklif; Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu’nu Elazığ CHP liste 1 yapın bende liste 2 olayım. Seçilirim yada seçilmem, bilmem ama Temel bey ile başarılı bir kampanya götürürüz. Hem böylelikle Muhafazakar kanadın bize bakış açısıyla ilgili de bir yumuşama olur.” ifadelerini kullandı.