Liderlerin Yerel Seçim Atağı

Elazığ'da Cumhur İttifakına mensup siyasetçiler arasında sert rüzgârlar eserken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi evinde ziyaret eti.

Liderlerin Yerel Seçim Atağı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasında sürpriz görüşmede yerel seçim hazırlıkları ana gündem maddesi oldu. İstanbul ve Ankara gibi şehirlerde ortak aday belirlenmesi konusu değerlendirilirken izlenecek yol haritasının da çıkarıldığı tahmin ediliyor.

Cumhur İttifakı birçok büyükşehirde ortak aday çıkartılması yönünde bir temayül ortaya koyarken Elazığ için bu durum söz konusu değil.

MHP, Elazığ’da seçimi zorlayacak bir aday arayışını dürdürüyor. Değişik isimlerle görüşen ancak herhangi olumlu bir cevap alamayan MHP’nin İl Başkanı Yunus Bal’ı aday göstermesi bekleniyor.

İnşaat mühendisi olan ve siyasette yeni bir yüz olarak öne çıkan Bal’ın aday gösterilmesinin avantajları gibi dezavantajları da bulunuyor.

MHP teşkilatları yapacakları çalışmalarla adaylarının kazanması noktasında yoğun çaba harcayacaklarını ve iyi bir sonuç alacakları yönünde adeta fikir ve eylem birliği yapmış durumdalar.