Kararlar Netleşiyor

2024 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesi Millet İttifakı kendi için tartışma ve ayrılık yaşarken, Cumhur İttifakı ise ortak kararlar alarak seçimlere girmenin hazırlığını yapmaya başladı.

Kararlar Netleşiyor

Millet İttifakının özellikle Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde hüsrana uğramasının ardından CHP ve İYİ Parti arasında kopmalar meydana gelmiş ve siyasi liderler sert sözlerle tartışmalar yaşamıştı.

Yeniden Refah Partisi ise seçimlerin en büyük sürprizini yapan parti olmuş ve meclise girmeyi başarmıştı. Özellikle ülkenin sorunlarına duyarlı olan ve çözüm odaklı siyaset yapan Fatih Erbakan, ortağı olduğu Cumhur İttifakının yaptığı yanlışları da açık sözle ifade etmiş ve örnek bir siyasetçi profili çizmişti.

Şimdiler de ise YRP,yerel seçimler için çalışmalara başlayarak kararını vermiş oldu. Yeniden Refah Partisi Lideri Erbakan, “81 ilde kendi adaylarımızla seçime girme düşüncesi içerisindeyiz” açıklamasında bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, genel merkezinde Aylık Olağan İl Başkanları Toplantısı öncesi gündeme yönelik açıklamalarda bulundu. 2024 Yerel Seçimlerine yönelik parti seçim işleri başkanlığının aday adaylığı başvurularını aldığını belirten Erbakan, 81 il, ilçe ve beldelerde seçime girme düşüncesinde olduklarını aktardı.

Yeniden Refah Partisi Lideri Erbakan, kısa bir süre içerisinde, Türkiye genelinde teşkilatlanmasının tamamlanması, bir seneden kısa sürede seçime girme hakkının parti tarafından elde edilmesi, iki büyük kongrenin gerçekleştirilmesi, 300 bine yakın üyenin kaydının yapılması ve 14 Mayıs’ta 21 sene aradan sonra Milli Görüş’ün meclise taşınarak ilk girdikleri seçimde 5 milletvekili çıkardıklarını dile getirerek, “Bütün bu adımlar atılırken tek kuruş devlet yardımı almadan, dış güçlerin desteğini arkamıza almadan, medya desteği olmadan, rüzgarlar estirilmeden adım adım zafere yürüdük. İman varsa imkan da var dedik. İlk girdiğimiz seçimde böyle önemli bir başarıyı ortaya koyduk. Türkiye siyasetinin anahtar partisi haline geldik” diye konuştu.

Erbakan, şu ifadelere yer verdi:“Aday belirlemesiyle ilgili seçim işleri başkanlığımız ve mahalli idareler başkanlığımız başvuruları alıyorlar. Şu anda aday adaylarımız mevcut. Bunların tabii değerlendirilmesi ve edilmesi sağlanacak. Şu anda bütün beldelerde, ilçelerde ve 81 ilde kendi adaylarımızla seçime girme düşüncesi içerisindeyiz. Bu yönde de hazırlıklarımızı en hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. Biraz evvel söylediğim gibi milletimiz gerçekten de 89’daki ve 94’teki Milli Görüş belediyeciliğini özlemiş durumdadır. O döneme sık sık atıf yapılmaktadır ve bu atıkların yapılması da son derece haklıdır. Yeniden o ruhla, o heyecanla milletimizi efsane hizmetlerle buluşturma kararlılığındayız.”

Fatih Erbakan’ın aldığı karar önemli ve diğer siyasi partilere örnek olacak bir karar.Özellikle Millet İttifakına üye olan ve oy potansiyeli  yüzde 1 olmayan partilerin örnek alacağı ve ders çıkaracağı bir durum diye düşünüyoruz. YRP bu çizgisi ile  devam ederse ilerleyen yıllar da ülkenin geleceğine yön verecek bir parti olarak dikkat çekiyor.