Neler Oluyor Bize?

Bölgesinde huzur adası olarak bilinen Elazığ'da asayiş olaylarında büyük bir artış yaşanıyor.

Neler  Oluyor Bize?

Gün geçmiyor ki yaralamalı kavga haberleri okumayalım. Son günlerde ise cinayet haberleri gündeme gelmeye başladı.

Son olarak cinayet Doğukent Mahallesi Onbaşı Sokak’ta meydana geldi.Henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı iki grup arasında çıkan tartışma, silahlı kavgaya döndü. Silahların peş peşe ateşlendiği kavgada 3 kişi mermilerin hedefi oldu. Haber verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Çatışmanın arasında kalan ve 1 kişinin öldüğünü belirleyen sağlık ekipleri, yerdeki diğer yaralıyı alarak ambulansa koydu. Yaralıya kalp masajı yapılmaya başlandığı sırada saldırganlardan biri, ambulansın içerisindeki yaralıya sağlık görevlilerinin gözü önünde ateş etti. Şahıs ambulans içerisinde hayatını kaybetti. Diğer bir yaralı ise ambulansla Fethi Sekin Şehir Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
 

Kan donduran olay huzur adası olarak bilinen Elazığ’da meydana geliyor.Aralarında yaşanan tartışmanın ne olduğunu bilmiyoruz ama hiçbir konu insan canından kıymetli değil. Genelde tüm Elazığlıların ifade ettiği “Ne oldu bize?” cümlesini bizlerde ifade ediyoruz. Ne oldu bize? Bu tahammülsüzlük neden? Her gün kavgaların ve yaralamalı olayların bu kadar artmasının nedeni ne?

Bu tür konularda görev sadece emniyet ekiplerimize düşmüyor. Bizlere de büyük görevler düşüyor. Anlayış,hoş görü ve saygıyı kaybetmemeliyiz. Aralarında tartışma olan insanlarımıza yardımcı olup barıştırmanın yolunu bulmalıyız. Unutmamalıyız ki kavga hiçbir şeyin çözümü değildir. Sevgi,saygı  ve anlayış her zaman en güzel yoldur.