Hemşerimiz Naci Görür, Eleştirilere Sert Çıktı 'Ne Kafası Bu!'

Yerbilimci, Prof. Dr. Naci Görür, kendisine yönelik 'Niye deprem diye halkı tedirgin ediyorsun' tepkilerine sert yanıt verdi.

Hemşerimiz Naci Görür, Eleştirilere Sert Çıktı 'Ne Kafası Bu!'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Prof. Dr. Görür "Ne kafası bu! Utanmıyor musunuz?" dedi, 6 Şubat depremlerinden kısa süre önce katıldığı programdan bir kesit paylaştı

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından geçen yıl katıldığı bir programdan kesit paylaşarak "Niye deprem diye halkı tedirgin ediyorsun" eleştirilerine sert tepki gösterdi.

"50 BİN İNSANIMIZ ÖLDÜ..."

6 Şubat öncesi yaptığı uyarıları paylaşan Görür, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

- Bu son gönderiyi, Ocak 2023'de, yani depremden önce yapmışım. Şimdi kimi insanlar, 'niye deprem diye halkı tedirgin ediyorsun' diyorlar. Ne kafası bunlar? Ocak 2023'de Aslı Şafak ile yaptığım bu konuşmadan kısa bir süre sonra 50 binden fazla insanımız öldü. Halkı korkutmak diye bir tabir kullanmaya utanmıyor musunuz?

"MİLLET OLARAK ÖLÜMÜ BEKLER HALE GELDİK" 

Prof. Dr. Görür, söz konusu programda şu ifadeleri dile getirmişti:

- Yarın uyandığımızda yüzlerce binlerce insanımız ölmüş olabilir. Millet olarak herhangi bir yerde ölümü bekler duruma geldik. Bu işin şakası yok. Deprem lafı sevimsiz, konuşmayalım, korkuyoruz... Asıl deprem olduğu zaman yıkılmaktan korkmak lazım. Bu işi umursamazlık edemeyiz. İstanbul’da beklediğimiz deprem olduğu zaman bizim düşünemeyeceğimiz boyutta insanımızın hayatı tehlikeye giriyor.