Güzel Proje Ama Yetersiz

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nca kabul edilen 2 milyon lira bütçeli Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesi çerçevesinde 10 okula 10 kütüphane kurulacağı yönünde haberler gündeme düştü.

Güzel Proje Ama Yetersiz

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nca kabul edilen 2 Milyon TL bütçeli Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesiyle 10 okula 10 kütüphane kurulması kararı güzel bir çalışma ama yetersiz. Elazığ’ın il ve ilçelerinde bulunan okullar da kütüphane eksikliği olduğunu biliyoruz. Kendi imkanları ile bu eksikliği gidermek için okullarımız güzel çalışmalar yapsa da imkanların kısıtlı olması nedeniyle geniş bir kütüphane kuramıyorlar.

Bu projenin daha da genişletilmesi ve girişimlerde bulunulması gerekiyor. Milli Eğitim Müdürlüğü   Kütüphanesiz Okul Kalmasın Projesine bu yıl mutlaka yoğunlaşmalı ve bütçenin daha da yüksek tutulması için farklı projeler hayata geçirmeli diye düşünüyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz, daha farklı projeler ile çocuklarımıza önemli çalışmaların yapılmasını bekliyoruz.