Daha Neler Duyacağız…

Daha önce İçişleri Bakanlığı ve MİT konusunda Kılıçdaroğlu'ndan söz aldığını söyleyen Ümit Özdağ, gizli protokolün tüm maddelerini açıklamış.

Daha Neler Duyacağız…

28 Mayıs seçimlerinden önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na desteğini açıklayan ve gizli protokol imzalayan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, protokolün detaylarını açıkladı.

Özdağ, daha önce İçişleri Bakanlığı ve MİT konusunda söz aldığını söylemişti. Bu açıklamaları CHP Sözcüsü Faik Öztrak yalanlamış, Kılıçdaroğlu ise doğrulamıştı.

Gazeteci Bahar Feyzan'a konuşan Ümit Özdağ, gizli anlaşmanın maddelerini duyurdu.

Özdağ, şunları söyledi: "En önemlisi İçişleri Bakanlığı, bunun dışında konuştuğumuz bakanlıklar Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı’ydı. İlk kez açıklıyorum. Bunlar konusunda yazılı bir metinde anlaşmadık. Hatta bakanlıkların bölünebileceğini konuştuk. Milli İstihbarat Teşkilatı’nı da konuştuk. İçinden gelen birinin başkan seçilmesi gerektiği konuşuldu."

Özdağ’ın yaptığı açıklamalara bakılırsa, Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı seçilmek için her türlü tavizi vermiş.Sadece Özdağ’a değil ittifak üyesi partilere de milletvekili kontenjanı vererek kendi partililerinin tepkisini de  çekmişti.Makam için bu kadar taviz verilmesi ne kadar doğru bilinmez ama seçim kaybetmesinin  başlıca nedenlerinden biri de cömertçe dağıttığı makam ve milletvekilliği  oldu.

Seçim bitti ama tartışmalar henüz bitmedi. Bitmeyecek gibi de duruyor. Bakalım daha neler duyacağız…