Gençlerin de Başkanı Şahin Şerifoğulları!

'Gençliğe destek, geleceğe en büyük yatırımdır.' diyen Elazığ Belediye Başkanı ve AK Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Şahin Şerifoğulları, yeni dönemde gençler için birbirinden önemli projeleri yatırıma dönüştürmeye hazırlanıyor.

Gençlerin de Başkanı Şahin Şerifoğulları!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlk 5 yıllık görev sürecinde yeni meydanlar, yer altı otoparkları, yeni yaşam alanları, spor yaşam merkezleri, kütüphaneler başta olmak üzere toplam 116 projeyi Elazığ’a kazandıran Başkan Şahin Şerifoğulları, yeni dönemde gençleri unutmadı.

YENİ NESİL İKİ KÜTÜPHANE, ELAZIĞ’A KAZANDIRILACAK

Kültür ve Sanatta Elazığ Vizyonu kapsamında, geleceğimiz olan gençlerin bilgiye erişimini kolaylaştırmak, şehrin kültürel yaşamına değer katmak hedefiyle, 7/24 hizmet verecek yeni nesil iki kütüphaneyi Başkan Şerifoğulları Elazığ’a kazandıracak. Yeni dönem projeler arasında yer alan 100. Yıl Millet Bahçesi bünyesinde inşa edilecek Şehir Kütüphanesi ve tarihi Öğretmenevi binası gençlerin ders çalışabilecekleri, okuyup, araştırabilecekleri nezih birer mekan olarak hizmete sunulacak. 

Gençlerin de Başkanı Şahin Şerifoğulları!

EKONOMİK VE SAĞLIKLI YEMEKLERİN SUNULACAĞI GENÇLİK LOKANTASI HİZMETE SUNULACAK

Sosyal Belediyecilikte Elazığ Vizyonu kapsamında, bir üniversite şehri olan Elazığ’da gençler için Fethi Sekin Mesire Alanı bölgesinde lezzetli, ekonomik ve sağlıklı yemeklerin sunulacağı Gençlik Lokantası hizmete sunulacak.

BİLİM, UZAY VE GÖZLEMEVİ İLE YENİ ALPER GEZERAVCI’LAR YETİŞTİRİLECEK

Bilim ve Teknolojide Elazığ Vizyonu kapsamında, ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklar ve gençlerin astronomi alanındaki farkındalıklarını artıracak faaliyetleri yürütecekleri, uluslararası standartlarda bir bilişim kampüsü olan Bilim, Uzay ve Gözlemevi Projesi şehre kazandırılacak. Böylece Elazığ, yeni Alper Gezeravcı’ları yetiştirebilecek.

Gençlerin de Başkanı Şahin Şerifoğulları!

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI PİSTİNİ GENÇLER ÇOK SEVECEK

Türkiye’nin insansız araç teknolojisi alanındaki gelişimine İnsansız Hava Araçları Pisti Projesiyle Elazığ da dahil edilecek. Çocuklara ve gençlere uzman eğitimciler eşliğinde drone ve model uçak eğitimlerinin verileceği Elazığ Belediyesi İnsansız Hava Araçları Pisti'ni çocuklar ve gençler çok sevecek.

Gençlerin de Başkanı Şahin Şerifoğulları!

GELECEK SENSİN PROJESİ, TÜM EĞİTİM KADEMELERİNİ KAPSAYACAK

Geçtiğimiz dönem ortaöğretim kurumlarını kapsayacak şekilde başlatılan “GELECEK SENSİN” projesinin kapsamını genişletecek. Pandemi döneminde ücretsiz internet ve tablet başta olmak üzere eğitime verilen destek, Gelecek Sensin Projesi ile bir adım öteye taşınmıştı. Başta YKS’ye girecek öğrenciler olmak üzere, ücretsiz deneme, konser, seminer ve sınav sonrası ücretsiz rehberlik hizmetlerinden oluşan “GELECEK SENSİN” başlığı altındaki eğitime destek programı, yeni dönemde tüm eğitim kademelerini kapsayacak şekilde yaygınlaştırılacak.