Gelecek'e Talibiz

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun 'bir selam çaksam Anadolu ayağa kalkar' diyerek kurduğu Gelecek Partisi, ülke genelinde az ya da çok adından söz ettirse de kurulup görkemli bir şekilde il binası açılışından sonra bir türlü izi tarlada görülmedi Elazığ'da.

Gelecek'e Talibiz

Bir ara eski Baro Başkanı Av. Adnan Demir’in başkan olduğunu duyar gibi olduk, daha da bir şey duyamadık. O kadar seçimler gelip geçti, adaylar çıktı, il başkanları konuştu lakin Elazığ Gelecek Partisi’nden tek ses çıkmadı.

Parti binası duruyor mu, teşkilat var mı, varsa ne yapıyor gibi sorular hep havada ve cevapsız kaldı bugüne kadar.

“Hani şeşe” diyerek teklifimizi sunalım istiyoruz. “Hani şeşe biz Gelecek Partisi İl başkanlığına talibiz. Kimse yoksa biz varız.”

Ne de olsa il başkanı olacağız, televizyonlara gazetelere çıkacağız, adımız il başkanı olarak geçecek, resepsiyonlara, resmi açılışlara davet edileceğiz. Protokolde ismimizin yazılı olduğu koltuklarda yer ayrılacak bize. Her şeyden önce herkes “başkanım” diyerek hitap edecek bize.

Bu teklifimizi belki Elazığ teşkilatı çok ciddiye almaz ama genel merkez sesimizi duysun istiyoruz.

Garanti ve teminat veriyoruz ki parti il başkanlığı görevini mevcut başkandan bin kat daha iyi yaparız ve partinin  sesini Elazığ semalarında yankılandırırız alimallah.

Siz bu teklifimizi iyi bir düşünün. “Gelecek”inizi düşünün en azından.  Bu kıyağımızı da unutmayın!..