Hep Konuşanlar…

İlimizde STK olarak mı yoksa bir gönüllüler hareketi mi statüsü belli olmayan bir grup, sürekli toplanmak ve projelerini konuşmaktan bizar olmuş durumda.

Hep Konuşanlar…

Tek faaliyet toplanmak ve proje konuşmak. Yıllardan beri ziyaret edilen her bir resmi ya da sivil kurum yöneticisiyle resim çekip “Birlikte yürüteceğimiz projeleri görüştük” notuyla yapılan paylaşımlara rağmen ortaya bir türlü proje çıkartamayan bir medyatik yapıdan öteye gitmeyen bu tür oluşumlar, son günlerde yine bir kamu kurumu yetkilisiyle projelerini(?) konuşmuş.

Aslında tek proje, buluşmak ve konuşmak. Kaldı ki bundan ala proje mi olur?  Kamu kurumları yetkililerini ayağınıza çağırıyorsunuz, ona birkaç iltifat ediyorsunuz o da gaza gelip “Tabi ki size destek olacağız” diyor ve toplantı bitiyor.

Aslında başrollerde oynayan isimler bunun bu kadarla tamamlandığını biliyor ama acaba bizlere buradan bir iş ve aş çıkar mı diyerek saf ve samimi duygularla toplantıya katılanlar büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorlar bir süre sonra.

Ama olsun. Yeni bir toplantı için yine umut avcılığına çıkılacak ve yine medyatik olma heveslisi bir kamu kurumu ve STK yetkilisi bulunarak yeni bir “proje” görüşmesi yapılacak ya… Bunun havası yetmez mi adamlara? Yeter de uçurur bile…