En beğenilen siyasetçi kim?

Yerel seçim yaklaştıkça anket çalışmaları hız kazandı. ASAL Araştırma, 26 ilde 2 bin 520 kişiyle telefonla gerçekleştirdiği anketle vatandaşlara 'Türkiye'de en beğendiğiniz siyasetçi kimdir?' sorusunu yöneltti.

En beğenilen siyasetçi kim?

Araştırmaya katılanların yüzde 35,3'ü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı beğendiğini söyledi.

Erdoğan'ı yüzde 16,8 oranla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu takip ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 7.9 ile üçüncü sırada, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yüzde 5.6 ile dördüncü sırada yer alıyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise yüzde 5.4 oranla beşinci sırada yer aldı.

Araştırmaya katılanların en çok beğendiği  siyasi isimler arasında HDP eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş yüzde 4,5 oranla altıncı sırada yer alırken, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise yüzde 4,3 oranla yedinci sırada yer aldı.

Araştırmada Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın; Muharrem İnce, Ümit Özdağ, Mustafa Destici, Ali Babacan, Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu’nun çok önünde yer alması ve beğenilmesi dikkat çekti.

Anketin sonucu şu ki partileriyle var olan Erdoğan, Kılıçdaroğlu, Akşener ve Fatih Erbakan halkın beğenisini  kazanmış ancak, kendilerini yok sayıp başka partilerin logosu altında seçimlere girenlerin siyasi hayatı bitmiş ve halk bu isimleri siyasi mezarlığa çoktan gömmüş.