Elazığlı İngilizce Öğretmeninin Çeviri Kitabı Yayımlandı

Dr. Nabi Raza Mir Abidi öncülüğündeki Kisa Kids ekibinin hazırladığı 'Little Leaders from Heaven' (Cennetten Küçük Önderler) isimli çocuk kitabı Türkçe olarak basıldı.

Elazığlı İngilizce Öğretmeninin Çeviri Kitabı Yayımlandı

1985 Sürsürü Mahallesi doğumlu Mehmet  Şerif Tutuş, Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Milli Eğitim bünyesinde ders vermeye başladıktan sonra, hobi olarak film ve dizilere Türkçe altyazı yapan öğretmenimiz pandemi döneminde bir dizi çocuk kitabını Türkçeye tercüme etti. Yabancı dilde kaleme alınmış bir dizi çocuk kitabı, Elazığlı İngilizce öğretmeni Mehmet Şerif Tutuş tarafından Türkçeye tercüme ediliyor.

İlköğretim seviyesine uygun olan bu kitap, Peygamberimizin 'Cennet Gençlerinin Efendileri' olarak nitelendirdiği Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin'in çocukluk dönemlerinden 5 öyküyü içeriyor. İncir Yayınevi'nin telifini alıp yayımladığı ve birçok kitap sitesinde satışa sunulan "Cennetten Küçük Önderler" bu serinin ilkidir.

Elazığlı İngilizce Öğretmeninin Çeviri Kitabı Yayımlandı

“ÇOCUKLARIN GELİŞİM DÜZEYLERİNE UYGUN”

Mehmet Şerif Tutuş: “Türkiye'de İslam tarihi konulu resimli çocuk kitabı pek olmadığı için bu konudaki eserleri araştırdım , ve beğendiklerimi yazarlarıyla iletişime geçtikten sonra tercüme ettim. Cennetten Küçük Önderler bu çevirilerin ilkidir ve dini metinleri birebir aktarmak yerine çocukların gelişim düzeylerine uygun olarak betimliyor ve olaylar genç zihinlerde daha kalıcı yer ediniyor. İlk ve Ortaokul öğrencilerinin beğenip bir çırpıda okuyacaklarına eminim” şeklinde konuştu.