Elazığ Valiliği Doğalgaz Kullanımı Konusunda Uyarı Yaptı

Elazığ Valiliği, Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremin ardından doğalgaz sorunu yaşanmaması için saat 22.00'ye kadar vatandaşların doğalgaz kullanmamaları gerektiğini açıkladı.

Elazığ Valiliği Doğalgaz Kullanımı Konusunda Uyarı Yaptı

Kahramanmaraş’ta 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde iki farklı yıkıcı deprem meydana geldi. Meydana gelen deprem dolayısıyla Elazığ’a da aktarım sağlayan BOTAŞ iletişim hatlarında hasar oluştu. Elazığ’da hasar dolayısıyla doğalgaz kesintisi yaşanmaması için Aksa Doğalgaz firması doğalgazda tasarruf edilmesi yönünde Elazığ’a iki kez uyarı yaptı. Yapılan uyarıların ardından bir uyarıda Elazığ Valiliği’nden geldi. Elazığ Valiliği tarafından, Elazığ’da saat 22.00’ye kadar doğalgaz kullanılmında tasarrufa gidilmesi gerektiği vurgulandı.

ELAZIĞ VALİLİĞİ UYARDI

Elazığ Valiliği tarafından yapılan açıklamada, “Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında BOTAŞ İletişim hatlarında oluşan hasarların giderilmesi çalışmaları devam etmektedir. Şehrimizin uzun süre doğal gazsız kalmaması için vatandaşlarımızın bugün Saat 22:00'ye kadar doğal gazın ısınmada kullanılmaması ve diğer kullanım alanlarında da tasarruflu davranılması önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Elazığ Valiliği Doğalgaz Kullanımı Konusunda Uyarı Yaptı