Elazığ'ın Yürekli Sesi

İlimizde belirli kesimlerin zaman zaman kullandığı ancak ETSO Başkanı İdris Alan'ın 'Elazığ'ın sahibi biziz' diyerek sert tepki gösterdiği ve asla kabul etmediği bir cümleydi 'Elazığ'ın sahibi yok' ifadesi.

Elazığ'ın Yürekli Sesi

ETSO Başkanı İdris Alan,  hem daha önceki ETSO Başkanlığı döneminde hem de geçtiğimiz yıl seçildiği dönemde, şehrin taleplerini en etkili makamlara ve yüksek sesle duyuran yapısıyla şehrin sesi ve nefesi olmuş durumda.

Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın konuşması esnasında konu teşviklere geldiğinde yerinden kalkarak “vatanına ve bayrağına bağlı, doğuda bir kalkınma başarı hikâyesi yazan Elazığ neden teşvik kapsamına alınmıyor? Elazığ teşviki hak eden bir şehirdir ve bundan mahrum edilmemelidir”” diyerek şehrin vicdanı ve sözcüsü olan ve bu çıkışıyla ilimizin teşvik kapsamına alınmasının tek müsebbibi olan ETSO Başkanı İdris Alan, bu duruşuyla ilimiz için önemli bir kazanım.

ETSO Başkanı Alan, sanayici ve yatırımcılarımızın yerelden kaynaklı problemlerini yerel yöneticilerle çözerken, bakanlıkları ilgilendiren konularla ilgili sorunları da devletin  en üst kademesine taşımaya ve taleplerini sürdürmeye devam ediyor.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve ilgili bakanlar ile oda ve borsa başkanlarının katılımıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Ekonomi Şurası’na katılarak ilimizle ilgili sorunları ve beklentileri bizzat yetkililere  iletti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve oda-borsa başkanları, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel’in katıldığı Ekonomi Şurasında söz alan ve sanayicilerin problemlerini tek tek sıralayıp, özellikle üç  deprem yaşayan Elazığ’ın desteklenmesi gerektiğini dile getiren ETSO Başkanı İdris Alan’ın bu gayretleri ilimiz yatırımcıları ve kamuoyu tarafından da takdir ediliyor. 

Başkan Alan’ın bu özverili gayretleri ve ısrarcı takiplerinin şehrimiz ekonomisi için birçok avantajlar getireceğine inanıyor ve kendisine Elazığ adına teşekkür ediyoruz.