Bakan'ın Şerifoğulları Memnuniyeti

Depremlerle birlikte önemini ve değeri katbekat artan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 2020 ve 2023 depremi sonrasında ilimizde de önemli çalışmalar yaptı.

Bakan'ın Şerifoğulları Memnuniyeti

Elazığ Belediyesi’nin temel atma ve toplu açılışları vesilesiyle ilimize gelen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, hem belediyecilik hem de ikinci kez yaptığı Bakanlık tecrübesi ve deneyimleriyle özellikle Şubat 2023 depremi sonrasında şehirlerin yeniden ayağa kaldırılması noktasında gittiği her ilde şehir yöneticileri yanında muhtarlarla da görüşüyor ve onları da dinleyerek problemlere çözüm olma adına  adımlar atıyor.

Bakan Özhaseki, bizlerin de takip ettiği Elazığ Belediyesinin toplu açılışını gerçekleştirdiği Cumhuriyet meydanındaki törenden sonra Fuar ve Kongre Merkezine geçti ve burada muhtarlarımız ve basın mensuplarıyla buluştu.

Hem muhtarlarımız hem de basın mensubu arkadaşlarımız, gerek 2020 gerekse 2023 depremi sonrası oluşan aksaklıkları, halkın beklentilerini ve şehrin inşası yanında ekonominin ihyası konusunda bakan Özhaseki’ye taleplerini ilettiler.

Bakan Özhaseki de muhtar ve basın mensuplarını tek  tek dinledi, yapabilecekleri konusunda sözler verirken yapamayacakları konusunda da açık yüreklilikle “Bizim önceliğimiz yıkımların daha çok olduğu iller” diyerek yerel idarelerin Elazığ’ın yeniden inşası noktasında inisiyatif alabileceğini ve bu konuda bakanlık olarak belediyelere destek vereceklerini ifade etti.

Bazı Muhtar  ve bazı STK Başkanlarının mahalle ve şehrin ihtiyaçlarına yönelik taleplerinin yanında Bakan Özhaseki’den bir de özel talepleri vardı.

Muhtarlar, şehre önemli hizmetleri olan ve on yıllardan beri ötelenen başta altyapı olmak üzere birçok projeyi hayata geçiren Başkan Şerifoğulları ile çok büyük bir uyum içerisinde Elazığ’a hizmet verdiklerini dile getirerek Başkan Şerifoğulları’nın, yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday gösterilmesi taleplerini Bakan Özhaseki’ye ilettiler.

Bakan Özhaseki de bu talep karşısında; “Ben de bu kadar hizmeti olan Sayın başkanın yeniden aday gösterilmesini ister ve desteklerim ancak bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en çok itibar ettiği ve karar vermesinde etkili olduğu gösterge anketler. Burada görev size düşüyor.”  dedi.

Bakan Özhaseki’nin dikkat çektiği anketler konusunda Başkan Şerifoğulları’nın hiçbir sıkıntısı yok. Zira bugüne dek gerek genel merkez gerekse bağımsız anket şirketlerinin yaptıkları ankette açık ara Başkan Şerifoğulları’nın çıktığını hemen hemen herkes biliyor. 

Başkan Şerifoğulları’nın hem hizmetleri, hem mütevazi kişiliği hem de çocuk, yaşlı, genç hemen her kesim insanımızın gönlünde özel bir yere sahip olması anketlere de yansıyor ve öne çıkıyor.

Bakan Özhaseki’nin dile getirdiği anketlere bakılarak karar verilmesi gerçekleştiği takdirde, Başkan Şerifoğulları rakipsiz olarak yeniden Belediye Başkan adayı gösterilecek ve bu kez daha fazla bir oyla seçilecek.