Elazığ İçin Son Fırsat!

Dolar, borsa, konut ve altın yatırım araçlarının geleceği merak edilmeye başlandı. Ünlü ekonomist, konut yatırımcılarına 'son fırsat' diyerek bombayı patlattı. İşte detaylar...

Elazığ İçin Son Fırsat!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Dolar, borsa, konut ve altın yatırım araçlarının geleceği merak edilmeye başlandı. Pek çok yatırımcı elindeki parayı değerlendirmek için de bu yatırım araçlarına yöneliyor. Ünlü ekonomist Tuna Kaya, yatırımcılara kritik uyarıda bulunarak konut yatırımcılarına ‘son fırsat’ diyerek kritik tavsiyede bulundu.

Kamu Son Haber’den Bülent Çamcı’nın haberine göre, ekonomi dünyasının önemli isimlerinden biri olan Tuna Kaya, konut yatırımcılarını harekete geçirecek bir uyarıda bulundu. Dolar, borsa, konut ve altın gibi yatırım araçlarının geleceği konusundaki merak artarken, birçok yatırımcı bu araçlara yöneliyor.

Kaya, yatırımcılara seçim sonrasında önemli bir kur hareketliliği beklentisiyle konut yatırımlarına dikkat etmeleri gerektiğini belirterek "son fırsat" diyerek kritik tavsiyelerde bulundu.

Kaya'nın analizlerine göre, Merkez Bankası rezervlerinin azalmasıyla birlikte dolar kuru kontrol altında tutulmaya çalışılıyor. Ancak seçim sonrası doların 32 bandının üzerine çıkabileceğini öngören Kaya, özellikle 35-40 arasındaki bir kur artışının hızlı bir şekilde gerçekleşebileceğini vurguluyor. Bu nedenle, 40 üzerinde dolar alımı yapmamaları konusunda yatırımcılara uyarıda bulunuyor. Ayrıca, doların artışıyla birlikte altın fiyatlarında da rekor seviyeler beklediğini ifade ediyor.