Boykotta Resmi İrade

Genel merkezi Almanya'nın Stuttgart kentinden bulunan otomotiv devi Mercedes, Gazze'ye ölüm yağdıran İsrail için kesenin ağzını açtı. Mercedes-Benz CEO'su Ola Kaellenius, İsrail'deki United Hatzalah ve Alman Kızıl Haçı adlı kuruluşlara 1 milyon Euroluk para yardımı yaptıklarını duyurdu.

Boykotta Resmi İrade
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Mercedes’in İsrail’e bu bağışını bizlerin değil, bu günlerde sürekli Gazze’ye destek açıklaması yapıp Netanyahu’ya katil diye seslenen, ekonomik boykot çağrısında bulunan Türkiye Cumhuriyeti yöneticilerinin özellikle bakanlar, genel Müdürler ve Valilerin iyi okuması ve gereğini yapması gerekir.

Bugün tüm bakanlıklar, genel müdürlükler, valilikler, Belediye Başkanlıkları hatta şube müdürlerinin makam arabaları Mercedes ise söze değil icraata bakılır.

Madem bir boykottan söz ediliyorsa bunun için önce kamunun resmi bir irade ortaya koyması ve elindeki tüm Mercedes marka araçlarını elden çıkarması gerekir. Yeni makam araçlarında ise TOGG dışında herhangi bir araca müsaade edilmemesi gerekir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın resmi bir boykot kararı vermesi ve bu işe Mercedes ile başlaması tüm İslam coğrafyasında yayılması önemli bir adım olur.