Gülbasan: Bürokraside Böyle Hantal Bir Dönem Görülmedi

Bürokrasinin,  yetkileri ve görevleri olduğu halde en basit sorun hakkında  'Valiye soralım'  diyerek çözüm değil çözümsüzlük ürettiği bir dönemi yaşadıklarını belirten Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan en küçük sorun için bile Vali beyle konuşmak zorunda bırakıldıklarını  ifade etti.

Gülbasan: Bürokraside Böyle Hantal Bir Dönem Görülmedi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kübra Kabukçu/Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Kanal Fırat ekranlarında Furkan Dilaver’in sunduğu son baskı programına konuk oldu.

Mahallesinin ve şehrin sorunlarını, katıldığı canlı yayında dile getiren Başkan Murat Gülbasan, yaklaşan yerel seçimlere ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Gülbasan: Bürokraside Böyle Hantal Bir Dönem Görülmedi

“ÇUKUR” KARARINI VERDİ

Başkan Gülbasan, Muhtarlar Dayanışma Derneği’nin her seçim döneminde olduğu gibi bu dönemde de kime destek verip vermeyeceklerinin kararını aldıklarını, kararı yaklaşık 15 muhtarla “çukur” adını verdikleri ve seçim öncesi toplantıların yapıldığı yerde aldıklarını vurguladı.

TUTARSIZ MUHTARLARA SİTEM

Başkan Gülbasan’ın Elazığ’daki bazı muhtarlarla ilgili açıklaması ise programa damga vurdu. Kendisinin Başkan Şerifoğulları döneminin ilk yıllarında bazı eleştirilerde bulunduğunu ancak bu eleştirilerin ardından bazı muhtarların kendisine sosyal medyadan tepki gösterdiğini belirten Gülbasan, aynı muhtarların bugün Şahin Şerifoğulları’nın kuyusunu kazdığını ve tutarlı olmadıklarını belirtti.

“DEMEK Kİ İSTEDİĞİNİZİ ALAMADINIZ”

Gülbasan, bahsi geçen muhtarlara seslenerek “delikanlı olun” diyerek tepki gösterdi. Seçime az bir süre kala muhtarların bir anda Şahin Şerifoğulları’nı eleştirmesini tutarsızlık ve ilkesizlik olarak yorumlayan Başkan Gülbasan, bu muhtarların son dönemde değişen tavır ve eleştirilerinin de istediklerini alamamalarından ve menfaatlerinin karşılanmamasından kaynaklandığını dile getirdi.

Gülbasan: Bürokraside Böyle Hantal Bir Dönem Görülmedi

GÜLBASAN: “BÖYLE BİR DÖNEM GÖRMEDİK”

Elazığ bürokratları hakkında da değerlendirmelerde bulunan Gülbasan, 20 yılı aşkın süredir Elazığ’da muhtarlık yaptığını ve bürokrasinin bu kadar kötü olduğu bir dönem görmediğini aktardı. Geciken kömür yardımlarından ve Hicret Mahallesi’nde okul arsası bulunmasına rağmen bir türlü yapılmayan okuldan yakınan Gülbasan, sorunlarının bir an önce çözülmesini istedi.

ESKİDEN BÜROKRATLAR SORUNU ANINDA ÇÖZERDİ

Geçmiş yıllarda bürokratlar muhtarları vali ile muhatap edip yöneticilerin zamanını almadan sorunları çözdüklerini ifade eden Gülbasan, “Şimdi bir kurum müdürünün yanına gidip bir sorunu anlatıyorsun, ‘Vali Bey'e bir soralım, onunla bir görüşelim’ diyor. Kardeşim, Vali Bey'e neyi soruyorsun. Vatandaşın sorunu bu ve belli, sen çözeceksin, görevin de bu. Biz vatandaşın sorununu götürüyoruz, vatandaşın menfaatine olan işleri konuşuyoruz ama çözüm ne yazık ki yok. En ufak bir sorunda Vali Bey ile muhatap olmak zorunda kalıyoruz. Ben,  bu güne kadar böyle bir şey asla görmedim” dedi.