Başkan Tuncer'den 5 Aralık Mesajı

MHP Elazığ KAÇEP Başkanı Burcu Tuncer, 5 Aralık 1934, Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı tanınmasının 89'uncu yıldönümü nedeniyle açıklamalarda bulundu.

Başkan Tuncer'den 5 Aralık Mesajı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Tuncer, söz konusu açıklamada:

“Milletlerin uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme kadına verdiği değer ile ölçülür. Kuruluşunun ilk yıllarında olmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti pek çok Avrupa ülkesinden önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanımıştır.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün seçme ve seçilme hakkını verdiği 1934 yılından günümüze kadar kadınlarımız, eğitimden sağlığa, yasama, yürütme ve yargıdan iş dünyasına, siyasetten ekonomiye, sanattan spora kadar hayatın her alanında başarıyla görev almışlar ve almaya da devam etmektedirler.

Sevginin ve şefkatin simgesi olan, aynı zamanda tarih boyunca milletimizin var olma mücadelesinde hiç çekinmeden canını ortaya koyan kadınlarımız günümüzde de önemli başarı hikayelerine imza atmaktadır. Evinde, tarlasında, fabrikasında üretime destek olan, istihdam oluşturan farklı alanlardaki başarılarıyla bizleri gururlandıran kadınlarımız, her alanda topyekûn kalkınma hamlesi içinde olan ülkemizin hedeflerine ulaşmasında da önemli katkılar sağlamaktadır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verilişinin 89. yıl dönümünü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyorum. Müreffeh Türkiye’nin inşasına büyük güç katan kadınlarımıza sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.