Ak Parti'nin Elazığ Adayı Açıklanacak!

Ak Parti'nin Elazığ Belediye Başkan Adayının hafta sonu açıklanacağı belirtildi.

Ak Parti'nin Elazığ Adayı Açıklanacak!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti'nin 31 Mart 2024’ye yapılacak olan yerel seçimlerdeki aday belirleme sürecine yönelik açıklamada bulundu. Çelik, yaptığı açıklamada,

“Cumhurbaşkanımızın seçimlere hazırlık mesaisi yoğun şekilde devam ediyor. Adaylarımızın ilk bölümünü bu pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde açıklayacağız. Adaylarımızın ilk kısmının bir bölümü bu pazar olacak. Büyükşehirler ve şehirleri kapsayacak. Diğer adaylar ise 15 Ocak'ta Ankara'da seçim beyannamemizi açıklarken açıklanacak. Cumhur İttifakı'nın büyük bir başarıya imza atması için görüşmeler devam ediyor” dedi.

Ömer Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti adaylarının bir bölümünü önümüzdeki hafta sonu İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde kalanları ise Ankara'da 15 Ocak'ta siyaset beyannamesi ile birlikte açıklayacaklarını aktardı. buna göre Elazığ adayının hafta sonu açıklanması bekleniyor.

Adayların belirlenmesiyle ilgili birkaç aşamalı yöntem takip ettiklerini anlatan Çelik, şunları söyledi:

“Teşkilatlarımızda temayül yoklamaları yapıldı. Cumhurbaşkanımız büyükşehirleri ve şehirleri toplayarak değerlendirmeler yaptı. Şimdi kamuoyu araştırmaları ve toplantıların neticesinde adayların ismi belirlenmeye başlandı. Adaylarımızın belli bir bölümün ilk açıklamasını bu Pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceğiz. Kalan adayları hem seçim beyannamesini açıklayacağız hem de kalan adayları 15 Ocak'ta açıklayacağız. Ankara'da açıklayacağız. İki takvim halinde adaylarımızın açıklamasını gerçekleştirilmiş olacağız. Çalışma devam ediyor.”

 Çelik, adayların ilk bölümünün pazar günü Haliç Kongre merkezinde açıklanacağını kaydederek,

“İlk açıklama parçasının içine giren büyük şehirler ve şehirler. Kalanlar da 15'inde açıklanacak. İlk bölümünü bu Pazar günü açıklamış olacağız. Kalanı da Ankara'da Ocak 15'de beyanname toplantısıyla açıklayacağız. 20 yıldır bu konuda yaptığımız bir sürü şey var. Cumhurbaşkanımızın belediye başkanlığından deneyimleri var. Şimdiye kadar sürdürdüğümüz iyi uygulamaları sürdürmeyi ama aynı zamanda yeni siyasetler gerektiriyor. Belediyecilik geleneğimizin ana esaslarını içeren ve bugünün dünyasına hitap edecek söylemlerin meczedildiği bir beyanname olacak” ifadelerine yer verdi.

Bu arada, hafta sonu AK Parti’nin Elazığ Belediye Başkan adayının açıklanması bekleniyor.