“Kulübün mahremini DIŞARIYA VEREMEZSİNİZ!”

“Kulübün mahremini DIŞARIYA VEREMEZSİNİZ!”

Elazığspor eski başkanı Sedat Karataş ve 2. başkan Karahan Çelik, düzenledikleri basın toplantısıyla gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptılar

16 Temmuz 2018 - 19:17

Haber: Hüseyin Kabukçu
Elazığspor eski başkanı Sedat Karataş ve 2. Başkan Karahan Çelik, özel bir otelde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundular. Hacı Murat Yümlü yönetiminin devam ederken geçen sezon yapılan bağışların resmi siteden yayımlanmasından, yapılan bağışların nereye gittiğine kadar değerlendirmelerde bulunan Karataş ve Çelik, eski başkanlar Selçuk Öztürk ve Hacı Murat Yümlü’yü eleştirdiler.
Karahan Çelik madde madde yapılan bağışların nereye gittiğini açıklayarak, “denetçiler bizim dönemimize ait bağışların nereye gittiğini denetlesinler. Valimize size inanıyorum dedi. Kapı herkese açık. İsteyen savcı girebilir. Bütün hesaplar açıktır. Polemikleri bir kenara bırakalım, Elazığspor nasıl kurtuluru düşünelim. Bundan sonra polemiklere katılmayacağım.” şeklinde konuştu.


“HACI MURAT YÜMLÜ’YÜ BİZ GETİRMEDİK”
Bağışta açıklanan 68 Milyon TL’nin değil, toplam harcanan 101 Milyon TL’nin hesabını verdiklerini kaydeden Karataş, “Selçuk Öztürk döneminden 111 Milyon borç kaldı. Euro / Dolar bazında kayıplarımız oldu. Nereye ne kadar ödendiğini kalem kalem sizlere verdik. Bağış listelerinin yayınlanması tasvip etmiyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde kulübün mahremini dışarıya veremezsiniz. Bizim kaynağımız bu liste. Bu makbuzları tek tek hazırlayan biziz. Bu saatten sonra bu kulübe kim yardım eder. 3 gün geldiniz bu kulübe başkanlık yaptınız. Kabuslarla uyandık dediniz. Biz 27 aydır bu kabusları görüyoruz. Hacı Murat Yümlü’yü biz getirmedik. Öncesinden tanıyan şerefsizdir. Bu bağış listeleri belediye başkanının desteğiyle oluşturuldu. Takım Erzurum’a gidecek mazot yok. Siz bırakıp gittiniz. Elazığspor başkanlığı çocuk oyuncağı mı. İnsanların kucağına topu bırakıp gitmek kolay mı?” dedi.

“NAMUSLULAR SUSMUŞ, NAMUSSUZLAR KONUŞUYOR”
Mücahit Yanılmaz’ın, Hacı Murat Yümlü döneminde Yümlü’den daha fazla destek verdiğini söyleyen Karataş, “Jake Jervis ve Luke Moore dosyalarını kapattı. Giderken bu şehrin kulübüne kimsenin ihanet etmeye hakkı yok. İsminin yayınlanmamasını isteyen adamlar, bir daha bu kulübe destek olmazlar. Sayın savcılarımızı göreve davet ediyorum. Eşimize dostumuza kime para vermişsek bulsunlar. Yok imardan para almışlar, yok benzinlikten para gelmiş. Namuslular susmuş, namussuzlar konuşuyor. Kalabalıkta artistlik yapanın, tenha da özrü olmaz. Çıkıp açıklama yapıyor sonradan özür diliyor, yok bu kahpeliği ben yapmadım diyor” ifadelerini kullandı.

“10 MİLYON RANT ELDE EDERDİK KİMSENİN RUHU DUYMAZDI”
Listelerin neden açıklandığını ifade eden Sedat Karataş, “O 3 günlük yönetim de bıraktıktan sonra dedi kulübün borcu 70 milyonmuş. Hacı Murat Yümlü de 70 Milyon borç var dedi. İspatlamayan şerefsizdir. İftira atıp gidemezsiniz. Ele deyiler üzerine röportaj veriyorsunuz. Hem 3 günlük başkana, hem de Murat Yümlü yönetimine. Selçuk Öztürk ramazan ayında 4 saat açıklama yaptı. Becermeyi en iyi siz bilirsiniz. Halen daha insanlar bizim TFF’den gelir aldığımızı biliyor. Halen daha Selçuk Öztürk’e gidiyor. Girmek istemiyoruz artık. Bir lira Sedat Karataş’a, Karahan Çelik’e vermişse erkek gibi çıkıp açıklasın. Bu kadar dedikodu yapılmaz. Daha önce başkanlık yapanlar ne kadar para aldı. Bu kulübe sevdalıyız biz. Burada kendimize 10 Milyon rant elde ederdik kimsenin ruhu duymazdı” diye konuştu.

 

Bu haber 2416 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • bordo beyaz
  8 ay önce
  şimdi bu adamlar hırsız olsa bağış listesini sizin elinize kaptıracak kadar enayiler mi ? ikinci bir husus siz o listeyi açıklarken oarada bağış yapan şirket ve iş adamlarından izin aldınız mı ? insanları zora sokacak bir olaya sebebp olmak sizin adamlığınıza sığıyor mu sayın hacı murat ? kapatılan dosyaları ve harcamaları neden çıkarmadınız ? kime hizmet ediyorsunuz *
 • veysi pulat
  8 ay önce
  adamlar haklı kayyum atanmış - 12 puanla lige başlayan takımı play off oynayacak noktaya getirdiler . şimdi yümlü çıkmış konuşuyor o bunu yapmış bu şunu yapmış daha ekibi gelmeden istifaları başladı o ki harcınız değil bu işe niye giriyorsunuz . madem şu kadar borç var dediniz şunu yapmışlar dediniz çıkın belgeleri ile açıklayın kii açıklamakla yükümlüsünüz . sizde zerre kadar elazığ veya elazığspor sevgisi olsa takımı bu halde bırakıp kaçmazsınız tüme elazığ camiayasından özür dilemek zorundasınız. bizim halkımız galiba balık hafızalı bir baksınlar vitolonun dosyasına ne kadar para gitmiş yada bakın hangi borçlar ödenerek *eksi 12 puan 6 ya düştü . hemen biri çıkıp birşeyler yapmadan kaçarken çamur at izi kalsın felsefesi ile bir şeyler söyleyince sazan gibi atlıyoruz .
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ELAZIĞ, BÖLGEYE YÖN VERECEK
ELAZIĞ, BÖLGEYE YÖN VERECEK
TFFHGD’den saldırılara kınama!
TFFHGD’den saldırılara kınama!