HATIRALARINI MI YAZSA?

HATIRALARINI MI YAZSA?

14 Mayıs 2020 - 16:57 - Güncelleme: 14 Mayıs 2020 - 17:59

İmar planı tartışmalı bir şekilde belediye meclisinde görüşülmesinin ardından Başkan Şahin Şerifoğulları’nın da haklı tepki ve sitemleriyle kabul edildi ve askıya çıktı.

İlk günden beri herkesin bilgisine sunulan ve kapalı kapılar ardında değil tüm kamuoyunun önünde olgunlaşıp imar komisyonuna sevk edilen, burada da belediye meclis üyelerinin eleştiri ve önerilerine açılan imar planına, MHP Meclis Üyesi Behçet Susmaz’ın çekimser kalmasına pek anlam veremedik.

Şahin Başkanın konuşma ve sitemlerinden de anlıyoruz ki kendisi bizzat ve defaten Belediye Başkanı tarafından komisyona davet edilmiş, kendi tecrübe ve birikimlerinin plana yansıtılması ve görevlilere bu konuda yön ve ufuk vermesi istenmiş. Behçet Bey de eski bir belediye başkanı ve inşaat mühendisi olma özelliği ve bilirkişi edasıyla komisyona katılmış ve katkısını sunmuş.

Sonrasında ne mi olmuş? Biz şaşırmadık ama bir Behçet Susmaz klasiği yaşanmış. Kendisinin önerileri ile şekillenen, belediye başkanı Şerifoğulları’nın bizzat daveti ile katkı sunduğu plana kendisi kabul oyu vermemiş.

“Benim plana yansıyan görüşümün de imzamın da çok hükmü yok. Son tahlilde ben kabul oyu vermiyorum” diyerek bir nevi kendini inkâr etmiş ve çekimser kalmış.

Aslında 70’li yıllarda kalmış bir şehircilik anlayışı ve ufkunun 2050’lere sari bir planda yer almalı mıydı bilinmez ama Başkan Şerifoğulları'nın bu iyi niyet ve katılımcı bakışının karşılığı bu olmamalıydı.

Neyse ki Behçet Susmaz klasiğini bilenler çok şaşırmadı bu olaya. Ama Başkan Şerifoğulları belki bu durumu ilk kez yaşadığı için epey şaşırdı ve tepkisini de arkadan değil bizzat yüzüne ve gayet samimi bir üslup ile dile getirdi.

Ne diyelim, nostalji ile klasik mantalite karışımı bir aklın zaten plana vereceği bir şey de olamazdı. Behçet Bey, artık gelenekselleşen bu eylemleri sebebiyle siyasetten emekli olmaya ve anılarını yazmaya başlar mı dersiniz? Bizce artık zamanı geldi gibi.

Bu haber 7612 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Erhan
  6 ay önce
  Şerifoğluları beklenileni veremiyor. Çapı yeterli değil müteahhitlerin önünü açıp meslektaşlarına olan vefa borcunu ödemek istiyor öyle de yapıyor. Behçet Susmaz siyasi bir idoldür. Şerifoğulları bu konuda onunla eşleştirilip mukayese edilemez. Arkasındaki gücü görmezden gelip te şerifoğullarına methiyeler dizmekle kendi vizyonunuzun seviyesini ispatlıyors unuz.
 • Atabey23
  6 ay önce
  Adam komisyona katilmis ama gorusleri benimsenmis mi uyg***mis mi acaba yanli ve baskana iyi gorunmeye calisilan bi haber olarak gordum
 • Ömer Çevik
  6 ay önce
  Kahraman yaratma Edasıyla MHP li eski Bld Bşkanını kullanma sanatımı sıze göre,Halep ordaysa arşın burda,son 20 yılı analiz Edıp getırı götürüsünü bugünüyle tahlil edersek zor anlara şahit olunacağı kesindir,biri imar mı dedı,alt üst yapı vs!!!!!!!!Kimseyi savunma anlamında anlaşılmasın,Elazığ en ıyısını hakedecek ilkeli örnek şehir olmalıydı,hala 15 20 katlar ,üç misli fiyatlarla revaşta(ayrı bir konu tabi)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DEVLETİ TARTIŞTIRMAK
DEVLETİ TARTIŞTIRMAK
Korona unutuldu, intihara teşebbüsünü vatandaşlar film gibi izledi
Korona unutuldu, intihara teşebbüsünü vatandaşlar film gibi...