ELAZIĞ KÜRSÜBAŞI ETKİNLİĞİNİ ÇOK SEVDİ

ELAZIĞ KÜRSÜBAŞI ETKİNLİĞİNİ ÇOK SEVDİ

24 Eylül 2017 - 16:58

Elazığ Belediyesi ve Kültür Park İşletmesi tarafından her ayın 23’ünde düzenlenen ve geleneksel hale getirilen ‘Kürsübaşı’ etkinliği hemşerilerimizin yoğun katılımıyla Kültür Park Amfi Tiyatro’da gerçekleştirildi.

 

Elazığ Belediyesi Kürsübaşı ekibinin seslendirdiği birbirinden güzel Harput müzikleriyle başlayan program Elazığ Belediyesi folklor ekibinin çektiği halaylar ile devam etti. Yediden yetmişe her yaştan insanın alanı doldurduğu programda  misafirlerde halay ekibine eşlik ederek keyifli anlar yaşadı. hemşerilerimizin ilgiyle talip ettiği programda hemşerilerimize çeşitli ikramların yanı sıra “Kürsübaşı” gecesiyle özdeşleşen ve sahnede yoğrulan çiğköfteden de ikram edildi.

 

Elazığ Musikisi’ni  ve kültürünü gelecek nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen ve vatandaşlarımızın da her geçen gün daha fazla katılım sağladığı “Kürsübaşı” etkinliği, bu güne kadar olduğu gibi bugünden sonrada her ayın 23’ünde Kültür Park’ta gerçekleşmeye devam edecek.

 

Bu haber 2081 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Nedim
    2 yıl önce
    Düğün salonlarında Davulcu terörü esiyor. Rastgele bam güm Davul çalmak neyin nesidir.Salonlar çilehaneye döndü. Salonlar maliyeti düşürmek için Saray camisi önünden çalgıcı götürüyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediyespor, ‘Tepecik’ aşacak!
Belediyespor, ‘Tepecik’ aşacak!
Periler, Adana Basketbol’a konuk
Periler, Adana Basketbol’a konuk