Muhammed KURŞUN

153!

Muhammed KURŞUN

Vatandaşla iletişimi güçlendirmek, sorun ve taleplere daha etkin çözüm üretmek amacıyla kurulan 153 Mobil Beyaz Masayı illaki bilmeyenimiz yoktur. Bu arada başka masalarla karıştırmayın…!

Geçtiğimiz hafta çok değer verdiğim ve gerçekten sevdiğim, saydığım değerli bir büyüğümüz Selahattin Barış’ı kaybettik. Taziye için Elazığ'a gelerek üzerimdeki son görevi yerine getirmeye çalıştım. Allah Rahmet Eylesin, ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum…

Taziye ile birlikte kısa bir zaman diliminde memleketimi gezme fırsatım oldu. Gezilerim esnasında Elazığ Belediyesi 153 Mobil Beyaz Masayı da ziyaret ettim ve başta Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlu’na teşekkür ediyorum.

Neden mi?

Sayın Başkanın talimatı ile hiçbir vatandaşın sorunlarını askıya alarak hiçe sayma gibi bir lükse girmeden direk muhatabı olan müdürlüklere iletilmesini söylemesi ayrıca bizzat kendisinin de raporları takip etmesi elbette takdire şayandır. Yine birimin başında Basın Yayın ve Halkla İlişkileri Müdürü Serhat Demiral’ın ve 153 Mobil Beyaz Masa Sorumlusu Sefahan Adıgüzel isimlerinin bu birimin başında doğru ve yerinde bir isim olduğunu da belirtmek isterim. Birde sabırla halkı dinleyen adeta bir belediye başkanı edasıyla incitmeden ve tüm olumsuz eleştirilere rağmen olgun davranan 153 Beyaz Masa çalışanlarına da hakeza teşekkür ediyorum.

Peki, 153 Mobil Beyaz Masayı kaleme almamın asıl sebebi nedir?

Maalesef kıymetli vatandaşlarımızın bazıları derdini, sorunlarını iletmekten aciz!

Argo terimler, hakaret edici sözler ve en önemlisi sorununu dinlemeye çalışan görevliye insan dışı davranmalar…

Aslında son zamanlarda sıkça gördüğüm bir durum var ki; o da genel anlamda insanlıktan çıkmış ve egonomist tavırlarla kendini vazgeçilmez sanarak cahilce hareket eden sözde insanlar. Şimdi bu hadsizlere sesleniyorum! Kendinize gelin, kendinizi gelin, kendinize gelin…!

Safer Dal Hz. Dediği gibi gerektiği zaman hadsize haddini bildirmek, kırk yetime kaftan giydirmekten üstündür…!

Hülasa, Allah karşımıza, haddini, kendini ve edebini bilen güzel insanlar çıkarsın. Herkes yerini ve haddini bilsin lütfen, sonra biz bildirince küsüyorlar velhasılıkelam… 

Yazarın Diğer Yazıları