Vaatlerle Dolandırıcılık

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri İkinci Tur Oylaması'na sayılı gün  kalmışken Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşların cep telefonlarına, kredi kartları borçlarını çözeceğini söylediği bir kısa mesaj gönderdi. 

Vaatlerle Dolandırıcılık

Kemal Kılıçdaroğlu’nun gönderdiği kısa mesajda şu ifadeler yer aldı; “Sevgili vatandaşım, borç harç evini güçlendirmeye çalıştığını biliyorum. İktidara gelir gelmez, bireysel kredi kartı borçlarınız için kesin çözüm üreteceğim. Erdoğan’ın sebep olduğu ekonomik buhran yüzünden birikmiş kredi kartı borçlarınızı, devletimizin hazinesi, bankalardan devralacak. Kredi kartı borcunuzun faizi tamamen silinecek ve anapara 36 ay taksitlendirilecek. Böylece yüz binlerce vatandaşımız, bu yükün altında ezilmekten kurtulacak, rahat bir nefes alacak, borç batağı yüzünden yuvalar yıkılmayacak. Unutmayın, 28 Mayıs seçimi, bu ağır borçlardan kurtulma veya ülkede borç batağına saplanma referandumudur! Vatanını seven sandığa gelsin.”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı ve 7'li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun vatandaşlara gönderdiği SMS'e ironik bir göndermede bulunmuş.

AK Partili Dağ, şu ifadeleri kullandı: "Sizleri telefonla arayarak veya SMS atarak kendilerini cumhurbaşkanı adayı, siyasetçi, parti genel başkanı olarak tanıtıp, hesabınıza karşılıksız para yatıracağını, kredi kartı borçlarınızı sileceğini söyleyerek sizi dolandırmaya çalışan şahıslara inanmayınız."

Hamza Dağ’ın bu ironi dolu ve keyifli mesajı, siyasetten bunalan gönüllere biraz ferahlık verdi. Atışma siyasi olsa da verilen cevap tebessüm ettiren ve ince bir mizah yüklü paylaşım olmuş.  Bu seviye biraz da bizleri güldüren atışmalardır ve  siyaseti daha sevimli hale getirilebilir. Devamını bekliyoruz.