TOGG, Teslimat Rakamını Duyurdu!

Türkiye'nin gururu olan yerli ve milli otomobil üreticisi Togg, başarılarına bir yenisini ekledi ve toplam teslimat sayısını kamuoyuyla paylaştı.

TOGG, Teslimat Rakamını Duyurdu!

Mayıs ayından bu yana sahipleriyle buluşan Togg T10X modelinden 5 bin 604 adet teslimat gerçekleştirildi.

EYLÜL AYINDA 2.204 ADET T10X SAHİPLERİNE ULAŞTI

Togg'un resmi sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Eylül ayında tam 2.204 adet T10X modelinin sahiplerine teslim edildiği müjdesi verildi. Bu sayede, Togg'un Mayıs ayında başlattığı teslimatlar toplamda 5.604 adet T10X'in mutlu sahipleriyle buluşturulmasını sağladı.

HIZLI TESLİMATLARLA BAŞARIYA KOŞUYOR

Togg, otomobil üretimine başladığı ilk üç ay (Mayıs-Haziran-Temmuz) içerisinde sadece 1.435 adet otomobili sahipleriyle buluşturabilmişti. Ancak bu kısa süre içerisinde aylık teslimat sayıları hızla arttı ve hedeflerine doğru hızla ilerliyor. Togg, 2023 yılı sonunda toplam 28 bin araç üretmeyi ve bunların 20 binini bireysel müşterilere teslim etmeyi amaçlıyor.

GELECEĞE BÜYÜK HEDEFLERLE YÜRÜYOR

Şirket, Mart ayında yaptığı açıklamada 2030 yılının sonuna kadar toplam 1 milyon araç üretmeyi hedeflediklerini belirtti. Bu büyük hedefe ulaşmak için farklı gövde tiplerine sahip dört farklı model üretme planları bulunuyor. İkinci model olan C-Sedan'ın ise 2025 yılında tanıtılması bekleniyor.