Sigaradan Sonra Alkole de Zam Geldi

Sigaradan sonra alkol ürünlerine de zam geldi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sosyal medya üzerinden rakı ve şarap fiyatlarındaki artışı duyurdu. Şarap fiyatları iki ayrı grupta yüzde 7 ile yüzde 10 arasında artarken, 70'lik rakı fiyatı 76 TL yükseldi.

Sigaradan Sonra Alkole de Zam Geldi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Alkol fiyatlarına yönelik zamlar devam ediyor. Sigaradaki ardı ardına yapılan zamların ardından, Nisan ayında rakı ve şarap fiyatlarına da zam geldi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, rakı ve iki şarap grubuna yüzde 7 ile yüzde 10 arasında fiyat artışı yapıldığını duyurdu.

Yapılan zamlar sonucunda 70 cl'lik rakı fiyatı 76 TL artışla 775 TL oldu. Dündar, fiyat güncellemelerinin Pazartesi günü resmi olarak açıklanacağını bildirdi. Şarap gruplarından Kavaklıdere ve Doluca'ya yapılan zamlar da dikkat çekti. 

Türkiye Tekel Bayileri Platform Başkanı Özgür Aybaş, alkol fiyatlarındaki bu artışın, pazardaki dinamikleri ve tüketici tercihlerini nasıl etkileyeceği konusunda değerlendirmelerde bulundu. Rakı zammının özellikle 70 cl'lik ürünlerde belirginleştiğini ifade eden Aybaş, bu durumun tüketiciler üzerindeki etkisini ve pazarda nasıl bir tepki yaratacağını gözlemleyeceklerini söyledi.