Şampiyonlar Atatürk Stadyumunda Buluştu

2023 -2024 Sezonu içerisinde şehrimizi ve ülkemizi temsil ederek elde ettikleri derecelerle gururlandıran Şampiyon Sporcularımız, aileleri ve antrenörlerinin katılımlarıyla Elazığ Atatürk Stadyumunda tören düzenlendi. 

Şampiyonlar Atatürk Stadyumunda Buluştu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ak Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, Kurum Müdürleri, Sporcular, Aileler ve Antrenörlerin katılımıyla düzenlenen törende Şampiyon Sporculara Başarı Belgesi takdim edildi. Yapılan konuşmaların ardından hatıra fotoğrafları çekilerek program sona erdi. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren tarafından yapılan açıklamada, ‘Elazığ’ımız son yıllarda Gençlik ve Spor yatırımlarından en çok istifade eden şehirlerden biridir. Bu tesisleşmeyle birlikte alttan miniklerimiz, yıldızlarımız ve gençlerimiz gümbür gümbür geliyor. Her geçen gün başarılarını paylaşıyoruz. Milli takımlara alt düzeylerde sporcular vermeye başladık, Milli takımlara sporcularımız davet edilmeye başladı. 5-10 yıl sonra bir çok branşta sayımız artacak. Tabi bu kadar Gençlik ve Spor yatırımlarıyla  birlikte başarılı yetenekli çocuklarımız, çok kıymetli velileri onlara bu kadar destek veren aileleri olunca ve onları yetiştiren uzman kadrolar da yanlarında olunca başarılar elbette kaçınılmaz oluyor.

Şampiyonlar Atatürk Stadyumunda Buluştu

Ben sevgili öğrenci ve sporcu kardeşlerimden şunu istiyorum; öğretmenleriniz ve aileleriniz sizlere hep söylüyordur ‘kıymetli gençler başarılı olmak çok zor bir iştir ama o başarıyı o seviyede tutup yukarısına çıkmak daha zordur. Bunun için ne yapacağız hep çalışacağız, antrenmanlardan kaçınmayacağız. Her zaman zorluk vardır geçmişte de vardı bugün de var yarın da olacak ama bizim bu zoru başarmamız lazım. Gençlik ve Spor ailesi olarak biz sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Ben tesisleşme noktasında bize destek olan başta Bakanlığımıza Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve vekilliğe ilk atandığı günden bu yana bizlerden desteğini esirgemeyip bugün de yanımızda olan Ak Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş’ e çok teşekkür ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Atatürk Stadyumunda Buluştu

Elazığ Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş yaptığı açıklamada, ‘’2023-2024 sezonu boyunca elde ettiğimiz başarılı sporcular için ben buradaki ve emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyorum. Bu süreçte gösterdiğiniz azim, çalışma disiplini ve kararlılık başarıyı getirdi. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve tüm paydaşlarımızın yoğun gayretleri neticesinde aziz şehrimize Gençlik ve Spor alanında yapılan yatırımlar bugün sizlerle meyvelerini vermeye başlamıştır. Bu başarılar Elazığ’ımızın gençlerinin neleri başarabileceğini bir kez daha göstermiştir. İnanıyorum ki nice şampiyonluklar ve nice başarılar elde etmeye devam edeceğiz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz vasıtasıyla sporun tabana yayılması noktasında gerek il müdürlüğümüz gerekse il müdürlüğü çalışanlarımız ve sporun tüm paydaşlarını bizler de yakından takip ediyoruz. Sporun geniş kitlelere ulaşması ve herkesin spor yapabilmesi için yapılan çalışmalar bugün burada elde edilen başarılarla taçlandırılmıştır. Gelinen noktada farklı branşlarda ilimiz okul spor faaliyetleri ve federasyon faaliyetleri olarak bir çok organizasyona ev sahipliği yapmıştır. Bu kapsamda okul sporlarında yıl içerisinde 1 yarı final 4 grup müsabakaları başarılı bir şekilde ilimiz tarafından düzenlenmiştir. Ayrıca federasyon faaliyetleri noktasında grup müsabakaları yarı finaller ve bölge finallerine de ev sahipliği yapmıştır. Kıymetli sporcularımız sezon boyunca çok çalıştınız, çok emek verdiniz ve bunun sonucunda elde ettiğiniz başarılarla bizlerin göğsünü kabarttınız. Sizleri bu azim ve başarılarınız nedeniyle hepinizi yürekten tekrardan tebrik ediyorum sizlerden gurur duyuyorum ve saygıyla selamlıyorum’ ifadelerini kullandı.

Şampiyonlar Atatürk Stadyumunda Buluştu