Sağlıkta Yeni Atamalar

İlimiz, geçmişten beri bölgesinde önemli bir sağlık merkezi olarak öne çıkıyor.

Sağlıkta Yeni Atamalar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Fethi Sekin Şehir Hastanesiyle birlikte bu konumunu daha da pekiştiren Elazığ, sağlık birimlerinin verimli, performansı yüksek ve hasta memnuniyet odaklı hizmetlerini hedeflediğini son günlerde yapılan atamalarla da görebiliyoruz.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığına atanan Dr. Emrah Gecekuşu, Destek Hizmetleri Başkan yardımcısı görevine atanan Muhammet Açıkkapı, Destek Hizmetleri Başkan yardımcılığı görevine atanan Kuddusi  Polat, 112 acil hizmetler başkanlığına yeniden atanan Dr. Ramazan Görgöze ile  İsmet Erdem’le birlikte yeni bir hizmet dönemi başlamış olacak.

Yapılan yeni atamaların hemen her birinin arkasında bir milletvekili olduğu biliniyor. Atamalar siyasi olduğuna  ve sağlık hizmetleri halkımızın geneline hitap eden bir alan olduğuna göre yeni atamalarla hizmet kalitesini ve memnuniyet oranlarını yeniden gözden geçirecek olan kadronun, müdahale edilmesi gereken noktalara gerek idari gerekse teknik müdahale yaparak tıkanan noktaları çözmeleri bekleniyor. 

Bu konuda yaşanacak olumlu gelişmelerle birlikte olumsuzlukların da vebali atamalara referans olan ve bunu sağlayan milletvekillerimiz boynunda. Umarız yeni atananlar vekilleri mahcup etmezler.