Raif Çiçek'i Dinlerken

Ülkücü hareketin sembol isimlerinden olan, davası için mücadele edip bedel ödeyen taş medreseli Raif Çiçek'in geçtiğimiz gün Kanal Fırat'ta yayınlanan programının tekrarını pazartesi günü izleme imkânı buldum.

Raif Çiçek'i Dinlerken

Davasının sadık bir neferi olmakla birlikte, ülkeye dar bir siyasi pencereden bakmayan, Türk ve İslam beldelerindeki mazlumların hissiyat ve beklentilerine tercüman olan önemli bir portre çizdi Raif Çiçek Başkan.

Olaylara günü birlik bakılmaması gerektiğini, yönetimde bazı aksaklık ve yanlışların olabileceğini, bunların gerekçe ve bahane gösterilip ülkemizde zafiyet oluşturabilecek söylem ve eylemlerden kaçınılması gerektiğini, milletimizin ve ülkemizin geleceğinin çok parlak olacağını dile getiren Raif Çiçek, Cumhur İttifakının uyumlu çalışmasına verdiği örnekler de önemli ve değerliydi.

Ömrünü ülkücü davaya hasretmiş fakat hiç bir zaman dünyalık peşinde olmamış; samimi, fedakâr ve vefakâr isme ve sese herkesin kulak kesilmesi gerekiyor. Raif Çiçek, insanların bugüne değil geleceğe odaklanmasının doğru olduğuna dikkat çekiyor,  birliğimizi ve dirliğimizi bozmazsak bu ülkeyi parlak günler beklediğini ifade ediyor.

Belirli bir yaşa ulaşmış ve artık ne siyasetten ne de ticaretten bir beklentisi olmayan Çiçek’in görüşlerini dikkate almak ve hatta rehber edinmek gerek.