Prof.Dr.Göktaş, Başvurusunu Yaptı

Göreve Atanması ile birlikte yaptığı altın dokunuşlarla Fırat Üniversitesi'nin hak ettiği noktaya ulaşmasına ve Türkiye çapında da tanınmasına büyük katkılar sunan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, yeni dönemde rektörlük için yeniden başvurusunu yaptı.

Prof.Dr.Göktaş, Başvurusunu Yaptı

Fırat Üniversitesinde rektörlük başvuruları başladı. Rektörlük için şartları taşıyan akademisyenlerin YÖK’e müracaatları devam ediyor.

Göreve başladığı günden bu yana Fırat Üniversitesi’ne adeta altın çağ yaşatan, Üniversiteyi Türkiye’de 209 Üniversite arasında ilk 10’a, dünyada ise ilk 1000’e yerleştirmeyi başaran; Üniversitenin Araştırma Üniversitesi statüsü kazanması ve TÜBİTAK Öğrenci projelerinde Türkiye birincisi olması noktasında büyük gayretleri olan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın, rektörlük için yeniden başvuru yaptığı öğrenildi.

Prof.Dr.Göktaş, Başvurusunu Yaptı

ÜNİVERSİTENİN GÜCÜNÜ, BAŞARIYA YANSITTI

Göreve geldiği günden bugüne yaptığı çalışmalarla şehrin en köklü kurumlarından biri olan Fırat Üniversitesi’ni hak ettiği noktaya ulaştıran ve yüz akımız yapan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ’a ve üniversiteye olan bağlılığını ve aidiyetini net bir şekilde göstermiş oldu.

 Prof. Dr. Göktaş’ın tecrübeleri, profesyonelliği ve ileri görüşlülüğü sayesinde üniversite altın dokunuşlarla kısa sürede büyük bir başarı ivmesi yakalamış oldu.

4 YILA SIĞAN SAYISIZ BAŞARILAR

14 Ağustos 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından göreve atanan Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, geçtiğimiz dört yıldan bu yana Rektörlük görevini yürütüyor.

Görev süresi boyunca başarılı çalışmalara imza atan Rektör Prof.Dr.Göktaş, Fırat Üniversitesi’nin 2021 yılında Araştırma Üniversitesi olması ve Dünya Üniversiteleri Etki Sıralamasında 601-800 bandında yer almasında yoğun gayret gösterdi.

Son olarak Prof. Dr. Fahrettin Göktaş döneminde proje bazlı çalışmalara ağırlık veren Fırat Üniversitesi akademisyenlerine TÜBİTAK tarafından koordine edilen COST Aksiyonlarında 178 görev yaparak başarılı olmaları nedeniyle ödül töreni düzenlenmişti.

ŞEHRE MİLYONLARCA TL’LİK YATIRIM

Hem pandemi, hem de deprem süreçlerine rağmen Fırat Üniversitesi’nin 800 yataklı  yeni hastane binasının ödeneği başta olmak üzere çok sayıda yeni bina ödeneğini almayı başaran Rektör Prof. Dr. Göktaş, dört yıllık süreçte şehre milyonlarca TL’lik yatırım yapılmasına vesile oldu.

Prof.Dr.Göktaş, Başvurusunu Yaptı

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Başta yeni üniversite hastanesi olmak üzere 2024 Yatırım Programı’ndan büyük bir pay kapan Fırat Üniversitesi sayesinde Elazığ’a yatırımlar devam edecek. Yeni hastanenin yapılması ile birlikte şehrin batısına ayrı bir değer kazandırılmış olacak ve bu değer Elazığ’ın batı yönündeki gelişimine çok büyük katkı sağlayacak.

GELECEK YIL FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NİN YILI OLACAK

Fırat Üniversitesi’nin inşa edeceği 2 büyük hastane ve yatırım programından elde edilen bütçelerle hayata geçirilecek yatırımların yanında Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın çabasıyla üniversiteye önemli bir kaynak daha sağlanacak ve bu kaynak başta sosyal tesis gibi öğrencilerin beklentilerini karşılayacak yatırımlarda kullanılacak. Tüm bu çabaların Fırat Üniversitesi’nin eksiklerini tamamlaması ve bu sayede gelecek yılın Türkiye çapında Fırat Üniversitesi yılı olması bekleniyor.