Palu Belediye Başkan Aday Adayı Vahdettin Demirtaş'tan Hakimiyet'e Ziyaret

Ak Parti Palu Belediye Başkan Aday Adayı Vahdettin Demirtaş, Hakimiyet Gazetesi'ni ziyaret etti.

Palu Belediye Başkan Aday Adayı Vahdettin Demirtaş'tan Hakimiyet'e Ziyaret

2024 Yerel Seçimlerinde Ak Parti’den Aday Adayı olduğunu açıklayan Vahdettin Demirtaş, gazetemizi ziyaret etti.

Aday Adayı Demirtaş, Hakimiyet Gazetesi’nin Elazığ’da önemli bir misyon üstlendiğini ve gazetecilik görevini başarıyla yerine getirdiğini belirterek başta gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ahmet Toprak olmak üzere tüm çalışma ekibimizi kutladı.

Ziyaret esnasında muhabirlerimizin yerel seçimlere ilişkin sorularına da yanıt veren Vahdettin Demirtaş, hem ülkemizin hem şehrimizin hem de Palu’nun hayır göreceği bir seçim temenni ettiğini söyledi.

“AZAMİ FAYDA GÖRECEĞİMİZ BİR SEÇİM DÖNEMİ TEMENNİ EDİYORUM”

Yerel seçimlere ve adaylık sürecine ilişkin açıklamalarda bulunan Ak Parti Palu Belediye Başkan Aday Adayı Vahdettin Demirtaş: “2024 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel yönetimler seçimlerinde, Palu’muzu bugün olduğundan daha yaşanılabilir, daha huzurlu ve daha müreffeh bir geleceğe taşımak amacıyla Palu’dan Belediye Başkan Aday Adayı oldum. 2020 yılından beri büyük bir heyecan ve gayretle yürüttüğüm görevimden ayrılırken bu süre zarfında birlikte çalışmaktan onur duyduğum kıymetli İl Başkanımız Şerafettin Yıldırım’a ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın kolları başkanları ve yönetim kurulu üyelerine, gençlik kolları başkanları ve yönetim kurulu üyelerine, mahalle ve köy temsilcilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Keza bu zaman zarfında şehrimize ve partimize beraber hizmet ettiğimiz; milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, belediye meclis üyelerine, il genel meclisi üyelerine, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyelerine teşekkürü borç bilirim. Sevgi, hoşgörü ve ortak akıl ile birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde sonuçlarından ülkemizin, şehrimizin ve Palu'muzun azami fayda göreceği bir seçim dönemi geçirmemizi temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Palu Belediye Başkan Aday Adayı Vahdettin Demirtaş'tan Hakimiyet'e Ziyaret

“PALU’NUN ÇOK GÜZEL YANLARI VAR”

Aday Adayı Demirtaş, sözlerini şu ifadelerle tamamladı: “5 bin yıllık geçmişe şahitlik yapan, hali hazırda gerek kültür anlamında gerek tabiat zenginliği anlamında Palu’nun hakikaten çok güzel yanları var. Balık yönünden zengin olan Palu’muzu Keban’da olduğu gibi balık işletmelerine sahip bir ilçe yapmayı planlıyoruz. Amacımız ilçeye bir istihdam sağlamak hem de alabalık noktasında gerektiğinde ihracata kadar girmeyi planlıyoruz. Palu için festival örneğini vermek çok doğru olacaktır ve Palu’muza yakışacaktır. Amacım bir proje yarışına girmek değil. Adaylığımız netleşirse Palu’yu güzel bir yere taşıyacağımıza canı gönülden inanıyorum. Palu halkıyla bütünleşerek çok güzel işler yapacağımıza inandığımı belirtmek istiyorum. Kadim ilçemiz Palu’ya hizmet amacıyla yola çıkan tüm belediye başkan aday adayı kardeşlerimi tebrik ediyor, hepinize saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.” 

VAHDETTİN DEMİRTAŞ KİMDİR?

1959 Palu doğumlu olan Vahdettin Demirtaş, 1978 Yılında Ferri Krom’da Sendika başkanlığı görevini yürütmüştür. Ardından Elazığ Belediyesi’nde 5 yıl Encümenlik ve son 3 yılda Ak Parti Elazığ İl Başkan vekilliği görevlerinde bulunmuştur. 
Yerel seçimler nedeniyle Başkan Vekilliği görevinden ayrılan Vahdettin Demirtaş, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek seçimlerde Ak Parti Palu Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur.