Neden Olmasın?

Türkiye'de 2023 seçiminin hareketliliği başlarken, Cumhurbaşkanı adaylığı çekişmeleri de devam ediyor.

Neden Olmasın?

Gündem 6'lı masanın kimi aday çıkaracağına yoğunlaşmışken, geçmiş Hakimiyet’e Göre’lerimizde  devamlı  gündeme getirdiğimiz Ersan Şen, sonunda verdiğimiz pası gole çevirmiş ve aday olabileceği sinyallerini vermiş.

Bir kesimin hakkında "Cumhurbaşkanı adayı ol" söylemlerinin sorulduğu Ersan Şen, niyetini açıkça ortaya koydu.

Ersan Şen, aday olabileceğini açıkladığı konuşmasına şu ifadelerle devam etti; "Ciddi bir görüşme yapmadım. İki cümle söyleyeyim. Hiçbir şeyden çekinmem, öyle bir kompleksim yok. Kendimi de aşağı görmem. Neşat Ertaş'ın dediği gibi halk seni bir yere götürür o yerden alır. Eğer götürürse götürür, eğer bu olursa ve çoban ateşleri yanarsa bizim de bir yerimiz varsa halk götürürse o yere gideriz. Daha iyisini yaparım onu da söyleyeyim. Ben bu ülkenin değişime ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bunun için halkın istediği, desteği lazım. Çoban ateşlerini yakan ben olurum başkası olur."

Bu cümlelerle yarışta artık Ersan Şen de var. Meral Akşener’in Kılıçdaroğlu  vetosundan sonra Millet İttifakında aday krizi olması halinde yedek aday şimdiden belli. Abdullah Gül olacağına Ersan Şen olsun diyen büyük bir çoğunluk da varken neden olmasın.