Ne istediniz Masum Canlardan?

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde, İstasyon Mahallesi'nde bir apartmanın önünde kafaları ve patileri kesilerek öldürülmüş 6 yavru kedi bulundu.

Ne istediniz Masum Canlardan?
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde, İstasyon Mahallesi'nde bir apartmanın önünde kafaları ve patileri kesilerek öldürülmüş 6 yavru kedi bulundu. Bölgeye çevredekilerin ihbarı üzerine polis ekipleri sevk edildi ve olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Polis ekipleri, çevrede inceleme yaparken, 3 aylık oldukları belirlenen kedilerden örnekler alındı. Daha sonra kediler gömülmek üzere alınarak götürüldü.
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu 2'nci Başkanı Haydar Özkan, bu canice eylemi kınayarak, kedilerin patileri ve boyunlarının kesilmiş olmasını insanlık dışı bir davranış olarak nitelendirdi. Özkan, eğer bu işlemi bir insan yaptıysa, bu kişinin insan olarak adlandırılamayacağını ifade etti. Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunulduğunu belirten Özkan, Ankara Emniyeti'nin ve Hayvan Durum İzleme biriminin olayı incelediğini ve takipçisi olacaklarını dile getirdi. Ayrıca, Özkan, bu tür vahşetlerin artmasının nedenini, ülkede hayvanlar üzerinden kaos çıkarmak isteyen terör örgütü güdümünde hareket eden trol hesaplar ve onlara destek verenler olarak açıkladı. Türk adaletinden ve yargı mensuplarından hayvana şiddet uygulayanlara hapis cezası verilmesini talep ettiklerini belirtti.