Nasıroğlu ve Keleş canlı yayında dostluk mesajları verdi

Çağdaş TV'nin yayınına katılan AK Parti Batman Milletvekili Ferhat Nasıroğlu, Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş ile birlikte önce dostluk mesajları verdi, ardından ezeli rekabet esprilerle canlı yayına yansıdı. Nasıroğlu 'İki il de üst liglere çıkmayı hak ediyor. Elazığspor'a play-off'ta başarılar diliyorum' deyince Elazığ Milletvekili Keleş ise 'Avantaj Petrolspor'dan yana ama bunu konuşmak için daha iki hafta var' yanıtı verdi.

Nasıroğlu ve Keleş canlı yayında dostluk mesajları verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

“İKİ ŞEHİR DE ÜST LİGLERİ HAK EDİYOR”
Çağdaş TV’nin Petrolspor’a yönelik canlı yayını büyük ilgi görürken, yayına katılan Batman Ak Parti Miletvekili Ferhat Nasıroğlu ile Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, futbolun birleştirici yönlerine dikkat çekti. 3. Lig 2. Grupta Petrolspor ile Elazığspor arasındaki kıyası rekabet Milletvekillerinin söylemlerine de yansıdı. Milletvekili Nasıroğlu; “Bir takım direkt şampiyon olacak diğer takım da play-off’tan üst lige çıkacak. İki şehir de ciddi emekler verdi, iki ilimiz de üst ligleri hak ediyor. Elazığspor’a play-off’ta başarılar diliyorum” dedi. Elazığ Milletvekili  Keleş de; “Bunu konuşmak için daha iki hafta var. Fakat bizler dost illerimiz, iyi olan kazansın” yanıtını verdi.

“DOSTLUĞUMUZ BOZULMAMALI”
Yayında açıklamalarda bulunan Elazığ Milletvekili Keleş, şunları söyledi; “Futbolun birleştirici özelliği vardır. Biz buna inanıyoruz. Bizler dost illeriz, her zaman Milletvekilimiz Ferhat beyle illerimizi temsil etmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İyi olan kazansın. Bir takım direkt üst lige çıkacak, Batman Petrolspor da Elazığspor da ciddi emek veriyor. Fakat hiçbir zaman dostluğu bozmamak lazım. Kazanan dostluk ve barış olmalı. İyi olan kazansın. Bu vesileyle Batmanlı hemşehrilerimize selamlarımı iletiyorum.”


“BARIŞ VE KARDEŞLİK İKLİMİ OLMALI”
Milletvekili Nasıroğlu, her alanda barış ve kardeşlik iklimi oluşturulması gerektiğini ifade ederek; “Bir üst lige beraber çıkarız inşallah. Bir takımımız doğrudan diğeri de play-off’tan gidecek. Elazığspor’a play-off’ta başarılar diliyorum. Futbol gerçekten insanlarımızın bir araya geldiğinde keyif alacağı bir spor dalı. Rekabetin tatlı olması lazım. Bunu asla kin ve düşmanlığa çekmemek lazım. Bazen öyle tahrikler oluyor ama biz hep bunun karşında olduk. Geçen dönemde yaşanan olayda da Elazığ milletvekilerimizle bir araya geldik gereken mesajları verdik. Batman’a da vekilimiz geldi maçı izledi. Elbette şampiyonluk için mücadele edeceğiz, alın teri dökeceğiz ama bu asla bir kine dönüşmemeli. Centilmenliği hiçbir zaman elden bırakmamak lazım. Türkiye’de ne yazık ki futbol son dönemde başka yerlere çekiliyor ama biz hiçbir zaman o anlayışta olmayacağız. Batman kamuoyuna çağrımız bu; barış ve kardeşlik iklimini her alanda yaşatmalıyız. Bunu her alanda yapmamız lazım. Bu ülke hepimizin, ne kadar sahiplenirsek o kadar güzelleşir.” (Batman Çağdaş)