Naci Görür ile Elazığlı Müteahhit Arasında Güldüren Diyalog

Elazığ'da Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Deprem Çalıştayı'na katılan Elazığlı bir Mühendis ve Müteahhit, Prof. Dr. Naci Görür'e bir soru sordu, Görür'ün verdiği cevap salonda kahkahalarla karşılandı.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Naci Görür ile Elazığlı Müteahhit Arasında Güldüren Diyalog

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşen çalıştaya çok sayıda bilim insanı ve vatandaş katıldı. Programda sunumlar bittikten sonra vatandaşların ve basın mensuplarının soruları yanıtlandı. 
Bu sırada söz alan bir Müteahhit, "ben müteahhit olarak bu fay hattı üzerinde onlarca bina yaptım. 1975 deprem yönetmeliğine göre yaptığım binaların hiçbirinde yıkılma ve çatlama olmadı...

Şimdi bu S dalgaları sudan geçmiyor diyorlar. Ben mesela Malatya'da Karakaya Barajı'nın doğu yakasında yaptığım tesislerin hiçbirinde çatlama vb bir şey yaşanmadı. Fakat feribota bindim, karşıya geçtiğimde Battalgazi yerle bir olmuştu. Bu doğru olabilir mi? Elazığ'ı barajlar mı koruyor?" Diyerek sorusunu sordu.

Ardından Naci Görür,  "Fay üstünde çok sayıda ev yaptığını söyledin, sakın yapma. Sakın yapma. O fay zannettiğin doğru değildir. Yoksa o evler duman olurdu, bunun başka bir nedeni vardır. İyi yapmışım de, sağlam yapmışım de kabul." dedi.