Muhtar Gülbasan'dan Gürsel Erol'a Ağır Sitem

Geçtiğimiz günlerde Çevre Şehircilik ve iklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki şehrimize gelerek bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmuştu.

Muhtar Gülbasan'dan  Gürsel Erol'a Ağır Sitem

Bakan Özhaseki, Elazığ temasları kapsamında Muhtarlar, Dernek Başkanları ve STK’lar ile bir araya gelerek, şehrin problemlerini de dinlemişti. 

Yapılan toplantıya Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı olan Murat Gülbasan da katıldı. Hakimiyet TV’ye konuşan Gülbasan bir çok konuda şikayetlerini dile getirdi. Konuşması sırasında dikkat çeken konu başlıklarından biride Muhtar Gülbasan’ın  Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’a olan kırgınlığı ve beklentilerinin karşılanmaması oldu. 

Gülbasan konuyla ilgili olarak: “Akşama kadar muhalefet olarak konuşuyordunuz hani neredesiniz? Bakan geldi ben muhalefet milletvekillerinden net olarak bunu bekliyordum. Elazığ ile ilgili bu evler ne zaman yapılacak, ne zaman teslim edilecek?” ifadelerini kullandı.

“MUHALEFET VEKİLLERİ BEKLENTİMİZİ KARŞILAMADI”

Başkan Gülbasan açıklamasını şu ifadelerle sürdürdü: “Siz basın olarak oradaydınız, böyle bir konu orada geçti mi? İnsanlar çıkmaz içine düşmüş, siz burada başka hesapları kovalıyorsunuz. Memlekette kimse kimseye delikanlılık etmesin. Yeri geldi mi herkes babayiğittir. Gereğini de yapar. Biz kendi derdimize düşmüşüz. Vatandaşa yalvarıyoruz biraz sabredin diye. Günde 50 kişiyi burada ikna ediyorum. “Muhalefet vekilleri beklentimizi karşılamadı. Hele bunların düştüğü hesap kitaba bak!”

“GÜRSEL EROL’A KIRGINIM”

Gülbasan, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: “Milletvekillerinin tamamına sesleniyorum, Gürsel Erol’a da kırgınım, onu da buradan belirtmek istiyorum. Muhalefet milletvekili olduğu için rahatlıkla konuşabilirdi. Gürsel Bey’den “Elazığ’ın konutları ne zaman bitecek” diye soru sormasını bekliyordum. Seçimden önce çok iyi konuşuyordu, şehrimiz için yapılacakları sıralıyordu. Bakan geldi herkes kardeş kardeş gitti. Seçim bitti her şey gitti. Siz konuşmuyorsanız ben konuşuyorum. Hiç birinizin şansı yok. Bu saatten sonra hodri meydan.”