MHP Elazığ İl Genel Meclisi Üyesi Dilek '10 Milyon TL Nerede?'

Elazığ İl Genel Meclisi üyesi Osman Dilek, araç alımı için kullanılması gereken 10 milyon TL kredinin akıbetinin belli olmadığını söyledi.

MHP Elazığ İl Genel Meclisi Üyesi Dilek '10 Milyon TL Nerede?'

Elazığ İl Genel Meclisi üyesi ve MHP Grubu Başkanı  Osman Dilek  İl Özel İdaresi’nin İlbank’tan almış olduğu kredilerden bir kısmının amacı dışında kullanılmak istendiğini iddia ederek kredinin nereye kullanıldığı henüz netlik kazanmadığını söyledi. Dilek yaptığı açıklamada “Daha önceki aylarda İlbank’tan 105 milyonTL’lik bir kredi alınmıştı. Bu paranın belirli bir bölümünü kullanılmıştı.  Bu kredinin bir kısmı ise araç gereç alımı yapılarak ilçe ve köylerde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet yapılması amaçlanmıştı.  Bir milletvekilimiz ben bir kaynak buldum diyerek o kredinin 10 milyon TL’Sini başka bir yere aktarmıştı. Akabinde alınması gereken araç gereç alınmamış oldu. Buradan soruyorum? Bu para nereye gitti, bu paranın akıbeti ne oldu? Çünkü bu tüyü bitmemiş yetimin hakkı var. Bu şehirde hizmet bekleyen kesim araç alınmadığı için başta İl Özel idaresi hizmet alanındaki vatandaşların bir mağduriyeti var. İşlerin aksamasına sebep verdiği için vatandaş bize sorduğunda bizde bilmediğimizi bilmiyoruz. Haşa biz demiyoruz parayı farklı yerlerde harcadılar diye. Bunun için soruyorum kamuoyunu bilgilendirmeleri lazım” diye konuştu.

Programda Olmayan 4 buçuk KM’lik Beton Asfalt Hangi Parayla Yapıldı?

İkinci olarak yerel basın ve sosyal medyalara düşen bir haber var. Bir ilçemizde 4 buçuk KM’lik beton asfalt yapıldığı yönünde açıklamalar var.  Biz hizmetin yapılmasına karşı değiliz.  O ilçemizde programa alınıp yapılmayan yerler beklerken burada kimlerin hangi kaynak ve talimatla asfalt yaptıklarını merak ediyorum. Bu konu ile açıklama yapılması gerekiyor. Söylenecek çok var. Bizim bu ay bütçe ayımız olduğu için yapılan ve yapılmayanlar hakkında değerlendirmeler yapacağız.  Yapılanlar için teşekkür edeceğiz.  Yapılmaması gerekip yapılan şeylerin kaynağını soracağız. Eğer kaynağımız  yeterli geliyorsa bunun da adil bir şekilde dağıtılmasından ve hizmetin gitmesinden  yanayız. Burada bizim bir eksiğimiz varsa yetkili arkadaşımız gelip burada meclisi ve kamuoyunu bilgilendirsin. İstediğimiz budur, sorularımızın cevabını da kamuoyu adına bekliyoruz” diye aktardı.

CUMHUR İTTİFAKI  OLARAK HİÇBİR SIKINTIMIZ YOK

İl genelinde cumhur ittifakı üyeleri arasında sorunlar olduğu iddiası üzerine açıklamada bulunan Dilek “ Bizim tavanda  ya da Elazığ içinde cumhur ittifakı ile ilgili bir sıkıntımız yok. Yapılan yanlışları söylemeyelim mi,  Dilsiz şeytan mı olalım? Bize bu konuda teşekkür etmeleri gerekiyor. Söylüyoruz gelsinler yanlışlar varsa gelsinler beraber düzeltelim. Bizim amacımız cumhur ittifakına zarar vermek değil. İttifakı zedeleyici bir tek açıklamamamızı bulamazsınız.  Yanlışı, kamu zararına olan bir şeyi yapılması gerekirken yapılmayıp başka bir şeyin siyasilerin vasıtasıyla yapılmasına tepki göstereceğiz.  Adil adaletli olacaksınız.  Elazığ’da hizmet bekleyen bütün sektörlere eşit hizmet götüreceksiniz. Biz bunları söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz. Biz cumhur ittifakının en büyük destekçisiyiz. Yerel siyasetçiler  kendilerini siyasi yönden nemalanmak için yapıyorlar. Siyasi bekaları için yapıyorlar. Öyle bir şey yok. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Eğer biz yaptığımız işte yanlış yaptıysak çıkar kamuoyundan özür dilemesini de biliriz” diyerek açıklamasını sonlandırdı