Malatya'yı O 2 Firma İnşa Edecek!

Malatya çarşısının yapımını üstlenen Emlak Konut iki firmayla imzaladığı sözleşmeyive ihale bedellerini açıkladı. İşte detaylar..

Malatya'yı O 2 Firma İnşa Edecek!

Malatya çarşı merkezini inşa çalışmaları Emlak Konut üzerinden devam ediyor.
Bu kapsamda Emlak Konut iki firmayla sözleşme imzaladı. Emlak Konut tarafından yapılan açıklamada;

"T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen Malatya Merkez 1. Etap 2. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici BCM Uluslararası Madencilik İnş. San. ve Tic. A.Ş. & KARÇAĞ Nak. İnş. ve Dış Tic. Ltd. Şti. İş Ortaklığı (BCM&KARÇAĞ Malatya 2 İş Ortaklığı) ile 11.01.2024 tarihinde imzalanmıştır.Sözleşme Bedeli: 2.361.500.000 TL + KDV'dir" ifadelerine yer verildi.

Bir diğer sözleşmeyle ilgili olarak ise:

"T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Şirketimiz arasında imzalanan protokol çerçevesinde Bakanlık adına Şirketimiz tarafından ihale edilen Malatya Merkez 2. Etap 2. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici Leda Yapı ve Proje Taah. Ltd. Şti. ile 11.01.2024 tarihinde imzalanmıştır.Sözleşme Bedeli: 2.094.500.000 TL + KDV'dir" denildi.