Kuyumcular Açıkladı Çeyrek Altın Bu Tarihte 4 Bin Lira Olacak

Haftaya düşüş ile başlayan altın fiyatlarının ardından birçok kişi endişeye kapılırken bugün itibari ile altın yükselişe geçti. Öte yandan vatandaşlar ünlü ekonomistlerin tavsiyelerini takip ediyor.

Kuyumcular Açıkladı Çeyrek Altın Bu Tarihte 4 Bin Lira Olacak
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ABD Merkez Bankası Fed'in faiz artışı yapacağına dair beklenti altın fiyatlarını etkilemeye devam ediyor.

Altın fiyatlarındaki dalgalanma devam ederken, Funda Atay, yazdığı bir makalede çeyrek altının 4000 TL'yi görebileceğini duyurdu.

BİR ANDA ARTACAK

Menemen Haber’de yer alan habere göre, kuyumcular altın fiyatlarının 2024 senesinde de yükseliş yaşayacağını söylüyor. Öte yandan çeyrek altın fiyatlarının yıl sonunda 4 bin liraya ulaşabileceğini tahmin eden kuyumcular, bir anda artışların olabileceğini söylüyor.

Yıllardır kuyumculuk yapan Bayram Erdoğan, altın fiyatlarının 2023 yılındaki yükselişinin beklentilerin üzerinde olduğunu belirtti. Yeni yıldaki artışların ise yüzde 89-90’lara ulaştığını ifade etti.

Erdoğan, dolardaki artışın yüzde 50-55, eurodaki artışın ise yüzde 50-55 civarında olduğunu söyleyerek, altının dolar karşısındaki değerinin ortalama yüzde 15’in üzerine çıktığını açıkladı. Altına yatırım yapanların söz konusu bu durumdan olumlu etkileneceğini belirten kuyumcu Erdoğan, çeyrek altın fiyatlarının 2024 sonunda 4000 ila 4100 lira arasında olabileceğini söyledi.