Konya'da Kavga Var!

Seçimler için geri sayım başlarken muhalefet partilerinde de ittifak hareketliliği başladı.

Konya'da Kavga Var!

Seçimler için geri sayım başlarken muhalefet partilerinde de ittifak hareketliliği başladı.

Bu dönemki seçimlere CHP ve İyi Parti; Saadet Partisi dışında kurdukları ittifaka Demokrat, DEVA ve Gelecek Partisi'ni de katarak 6'lı masa altında çalışmalarına başladı.

Ancak masanın kuruluşundan bu yana liderler arasında adaylık dışında, oy oranı düşük olan parti liderlerinin Meclis'e nasıl gireceği krizi hakim...

Masadaki bu krizin ise altı parti liderlerinin CHP ve İyi Parti’nin listelerinde yer almasıyla çözülmesi planlanıyor.

Bu plan dâhilinde ise CHP'de, Konya gerginliği başladı. 

Geçtiğimiz dönem Konya'daki CHP seçim listesinde ilk sırada Abdüllatif Şener, ikinci sıraya ise Saadet Partisi'nden Abdülkadir Karaduman getirilmişti.

Bu gerginliğin nedeni de Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu'nun, memleketi Konya’dan CHP'nin listesinden birinci sıradan girmek istemesi...

CHP Milletvekili Abdüllatif Şener'in bu dönem de Konya'dan tekrar birinci sıradan girmek istemesi sonrası, Davutoğlu ile kavga ihtimalini doğurdu.

Bu kavganın çok da büyüme imkan ve ihtimali olur mu bilmeyiz ama daha ılımlı bir yapıya sahip Abdullatif Şener’in Davutoğlu gibi hırslı biriyle kavga etmek yerine kendisine İstanbul ve Ankara gibi bir il seçeceği ve bu illerden milletvekili olacağı kesin.

Şener, neden kendi memleketi olarak Sivas’ta seçimlere girmek istemiyor derseniz orada da Temel Karamollaoğlu faktörü karşımıza çıkıyor deriz. Şimdiden söylüyoruz ki Konya kavgasının galibi Davutoğlu’dur.