Kılıçdaroğlu Bildiğimiz Gibi

Seçmen 'Hangi CHP'ye İnanalım' tartışmasını yürütürken Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamalarla seçmenin işini kolaylaştırıyor.

Kılıçdaroğlu Bildiğimiz Gibi

Bu açıklamalara bir yenisi daha eklendi ve her fırsatta Selahattin Demirtaş'ın serbest bırakılması gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, bu söylemlerine bir yenisini daha ekledi.

Katıldığı bir canlı yayında  soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu'na "Selahattin Bey içerde, Selahattin Bey çıksın mı diyorsunuz?" diye soruldu.

Kılıçdaroğlu’nun bu soruya verdiği yanıt ise hiç şaşırtmadı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarını gerekçe gösteren Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın serbest bırakılması gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Siyasi davalardan haksızlığa uğrayan her kişi için adalet tecelli edecek. Bir hakim seçildiği makamı kendisinin bilgisi, birikimi ile değil de birisinin isteği üzerine gelmişse o hakim o kişiye esir olur. (Mesela Selahattin Bey içerde, Selahattin Bey çıksın mı diyorsunuz?) olmaz efendim, e çıkacak, Osman Kavala'nın çıkması lazım. AİHM kararı var. Haksızdır diyor bu. Bugün diyor ki Erdoğan AİHM kararını uygulamayacağını ifade etti. Anayasaya niye bu hüküm girdi? Bugün yeni bir Anayasa'dan söz ediyor, yeni bir Anayasa'ya ihtiyacımız var diyor. Otoriter yapıyı savunanlarla anayasa masasına oturulmaz. Otoriter bir yapıyı savunanlarla, 'her şeyi ben bilirim' diyenlerle, egosu güçlü olanlarla, 'devleti sadece ben yönetirim' diyenlerle masaya oturulmaz. Yemek için bile masaya oturulmaz, sizin önünüzdeki yemeği yer kendi yemeği dışında sizin önünüzdeki yemeği de yer."

Bir taraftan TEKNOFEST’te boy gösteren, helalleşme açıklamalarında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönetimindeki CHP, bir taraftan da HDP’nin bile taşımadığı kadar Demirtaş sevgisi taşıyan CHP…

Ne diyelim, burada artık söz tabi ki seçmenindir ve hangi CHP’ye inanılması gerektiği kararı da en iyi şekilde verilecektir.