Karayolları Bölge Müdürlüğünün Taşınma Sürecinde Son Durum

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, meclis toplantısında Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü'nün arsasının ne olacağı sorusuna cevap verdi. Başkan Şerifoğulları açıklamasında, 'Arsa trampalarının gerçekleşmesi sonrasında çalışmalar hız kazanacak ve Elazığ'a vizyon katacak vizyon projelerimizden biri olacak' dedi.

Karayolları Bölge Müdürlüğünün Taşınma Sürecinde Son Durum

Elazığ Belediye Meclisi Meclisi’nde Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nün arsası gündeme geldi.

MHP Meclis Üyesi Alpay Gökçe de söz alarak, Karayolları alanın belediyeye devredilmesi ile ilgili gelinen süreci sordu.

Başkan Şerifoğulları da, son aşamada oldukların belirterek, Karayollarının alanını aldıklarını ve alanı mecliste millet bahçesi olarak işlediklerini söyledi. Başkan Şerifoğulları, Karayolları’na da üniversite yerleşkesi içerisinde kamu alanı olan alanın tahsis edileceğini, sürecin uzun bir süreç olduğunu kaydetti.

Başkan Şerifoğulları: "Meclis kararı alarak Karayolları’nın 96 dönümlük alanı millet bahçesi olarak işledik. Karayolları Genel Müdürlüğü’de buna itiraz etmedi. Karşılığında Malatya Yolu’nda resmi kurum alanı olarak belirlenen 150 dönümlük alan Karayolları’na tahsis edilecek. Arsa trampalarının gerçekleşmesi sonrasında çalışmalar hız kazanacak ve Elazığ’a vizyon katacak vizyon projelerimizden biri olacak" dedi.