Karakoçan'ın Seçimi

Yerel seçimler öncesi il merkezinde yoğun bir aday adaylık süreci yaşanmasa da ilçelerimiz ve beldelerimiz bu konuda daha aktif görünüyor.

Karakoçan'ın Seçimi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçmişte önce DYP, ardından Ak Parti tarafından alınan ancak 2014 seçimlerinde HDP’nin seçim kazandığı Karakoçan’da 2019 seçimlerinde Ayhan Akbaba, Ak Parti’den Belediye Başkanı olmuş ve seçimleri kazanarak başarılı hizmetlere imza atmıştı.

Karakoçan, her biri güçlü isimler olan aday adaylarının yarışına sahne oluyor. 

Geçmişte Belediye Başkanlığı görevinde bulunan ve ilçeyi bir çok hizmetle buluşturan Nurettin Arslan, aday adaylık müracaatını yaptı.

Yine geçmişte Saadet Partisi’nden aday adayı olan Abdulmaruf Arslan, Elazığ Vakıfbank Şube Müdürü  Hakan Eyüboğlu ve eski Sarıcan Belediye Başkanı Faruk Aydın da Karakoçan’da adaylık başvurusunda bulunan isimler arasında. 

Geçmişte ilçenin Belediye başkanlığını yapan ve birçok kesimden destek gören Nurettin Arslan, hizmetlerine kaldığı yerden devam etmek istiyor.

Karakoçan’ı içine kapanık durağan bir ilçe olmaktan kurtarıp dışa açık, ilçeye yeni bir vizyon kazandıran, başta şehir içi bulvarlar olmak üzere içme suyu, altyapı gibi önemli hizmetleri hayata geçiren Nurettin Arslan ile birlikte Karakoçan’ın gelişim ve değişim yolculuğunun daha bir hız kazanacağı ifade ediliyor.