İYİ Parti'den Ayrılanlarla İlgili Açıklama

İYİ Parti'den Ayrılanlarla İlgili Açıklama İYİ Parti Elazığ İl Başkanlığından, Partilerinden istifa ederek AK Parti'ye geçen isimlerle ilgili açıklama yaparak, 'Grupta bulunan ve aynı zamanda yaklaşık iki sene önce il başkanlığı yapmış şahıs ve beraberindekiler, spekülatif yönetim tarzları sebebiyle genel merkezimizce görevden el çektirilmiştir' denildi.

İYİ Parti'den Ayrılanlarla İlgili Açıklama
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Elazığ İl Başkanlığından, partilerinden istifa ederek AK Parti’ye geçen isimlerle ilgili açıklama yaptı.

İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Bir müddet önce basına yansıyan İYİ Parti’den bir başka partiye geçişler yazılı ve görsel medya ortamında kamuoyuna yansıtılmıştır. Bu konu ile ilgili İYİ PARTİ olarak doğruları kamuoyuna aktarmak için bu açıklama gerekli görülmüştür. Şöyle ki söz konusu grupta bulunan ve aynı zamanda yaklaşık iki sene önce İl Başkanlığı yapmış şahıs ve beraberindekilerin bir kısmı parti aidiyeti olmaması, spekülatif yönetim tarzları sebebiyle Genel Merkezimizce görevden el çektirilmiştir. Bu münasebetle 2023 yılında yapılan Genel seçimlerde şu anda katıldıkları parti dışında İyi Parti’mizin aleyhine bağımsız bir adayla saha çalışmaları yapmışlardır.

Bu şahıs ve şahıslar yaklaşık iki seneden beri kesinlikle partimizle ilişkilendirilmemektedirler. Alabora olmuş vaziyette her gün barınacak bir liman arayışıyla şu andaki mevcut konumu almışlardır. Özetle bu kişilerin partimiz için bir kayıp olmadığı bilakis sistematik olarak Genel Merkezimiz ve İl Yönetimimiz tarafından fiili olarak uzaklaştırmışlardır” denildi.