İslam Memiş Altın İçin O Tarihi İşaret Etti: 'Tekrar Toparlanacak'

Altın fiyatlarında gelişmeler devam ediyor. Jeopolitik olaylarda tansiyonun düşmesiyle altın fiyatları da geriledi. Altın gram fiyatı ONS değerinden etkilendi. Peki altın almak için doğru zaman mı? İslam Memiş altın için tahminlerini paylaştı.

İslam Memiş Altın İçin O Tarihi İşaret Etti: 'Tekrar Toparlanacak'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Altın fiyatları yukarı önlü ivmesini terse yöne çevirerek İran-İsrail arasından yaşanan olaylarda tansiyonun düşmesiyle geriye doğru hareket ediyor. Ons altın 2320 dolar civarındayken, altın gram fiyatı iç piyasada 2400 lira seviyesinde alıcı buluyor. Diğer bir taraftan İslam Memiş'ten kritik bir değerlendirme geldi.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın değerlendirmesi yaptı. İslam Memiş'in açıklamaları şöyle:

"Ons altın 2300 dolar altına sarktı. Bunu bekliyorduk. 2300 dolar altına sarkarsa gram altın yatırımcısı alım yapabilir demiştim.

'GÜVENLİ LİMAN GÖMLEĞİNİ GİYDİ'
2 hafta önce İran-İsrail gerilimi sonrası altın fiyatlarında sert yükselişler görüldü. Jeopolitik gerilimde altın güvenli liman gömleğini giydi. Ons altın 2300 dolar altına kadar geriledi. Ons altında beklediğimiz seviyeler geldi.


'FIRSATI DEĞERLENDİRMEK LAZIM'

Ciddi bir düşüş gerçekleşti. Elinde dolar bulunduranlar parite ile altın alımı yapabilir. Bu düşüş fırsatını değerlendirmek lazım. Bu düşüşler kalıcı değil. 1 Mayıs'ta Fed faiz kararı var. Tekrar toparlanan bir altın göreceğiz.

'2360 DOLAR SEVİYESİNİ GÖRECEKTİR'

ONS günü 2300 dolar altında kapatırsa 2280 dolar seviyesi güçlü bir destek konumda. Ancak günü 2300 dolar üstünde kapatırsa tekrar 2360 dolar seviyesine kadar bir yükseliş görülecektir.

'VARLIKLARIMIZI RİSKE ATMAMAMIZ GEREKİYOR' 
Gram altın serbest piyasalarda 2500 liraya kadar geriledi. Yatırımcısı bunu fırsata çevirebilir. Altın daha düşebilir mi? Evet 2450 TL'ye kadar düşme ihtimali var. Ancak jeopolitik gerilimler belirsizliğini koruduğu için varlıklarımızı riske atmamamız gerekiyor.

İŞTE ALTINDA ÇARPICI TAMİN!

Gram altın 2700 liradan 2500 liraya geriledi. Bu alım fırsatı sunuyor. Jeopolitik gerilimler artarsa altın hiç fırsat vermeden 2700 liraya gider. Temmuz ayında gram altında 3000 lira devamında 3500 lira beklentim devam ediyor."