İş Ciddi! 

Ak Parti, 14 Mayıs seçimlerinde bir yol kazasına kurban gitmeme adına bu kez listeleri sıkı tutuyor.

İş Ciddi! 

Kendisine artı bir oy getirmeyen,  şehrinde sevilmeyen ve yüzü yıpranan isimlerden uzak durma görüşünün hakim olduğu partide, ilk kez aday  adaylık müracaatı olmayan ama karşılığı ve potansiyeli olan isimlere özel teklifler gidecek.

Bu çalışma tüm illerde olduğu gibi ilimizde de yapılıyor. Önümüzdeki hafta Çarşamba gününe kadar aday adaylığı müracaatı beklenen ancak bu süre içerisinde müracaat yapmayan isimlere, genel merkez adına davet yapılacak ve süre dolmasına rağmen müracaatları kabul edilecek.

Ak Parti birçok ilde bu yöntemle bir ismi listesine almayı ve bununla oyunu en üst seviyeye çıkarmayı planlıyor. Mevcut ve eski milletvekillerinin  yeniden vekil olma taleplerine çok sıcak bakılmadığı ve yüzde 70 oranında yeni yüzlerle seçime girileceği de ifade edilenler arasında.

Ak Parti’nin geçmişten bugüne liste oluşturulmasında etkili olan alt ve üst komisyonların bu dönem de bazı hassasiyetleri gözeterek görev yapacakları ancak son sözü söyleme konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her ilden görüşlerine ve objektifliğine güvendiği isimlere danışacağı ifade ediliyor.

Bu yöntem, iki, üç kez milletvekili olanlarda bir tedirginlik oluştursa da tabanda yeni bir heyecan ve seçim kazanma ruhu oluşturuyor.

Eskinin tekrarı ve ısrarla “ben” diyen isimlerle seçimlere girilmesinin ise bile bile hezimete davetiye çıkarmak olacağı dile getiriliyor. Zira iş ciddi. 14 Mayıs akşamı hayal kırıklığı yaşanmak istenmiyorsa ve fatura sağa-sola ve ittifak üyelerine çıkartılmak ve pişman olunmak istenmiyorsa işi başında sıkı tutmak lazım. Kantarın topu biraz fazla kaçabilir biz şimdiden uyarımızı yapalım.