İhtiyaç Sahibi Hanelere 4 Milyar TL Destek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş açıklamalarında, Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde ihtiyaç sahibi ailelere bu ay toplam 4 milyar TL ödeme sağlayacaklarını paylaştı. Şu ana kadar kadar yapılan destek toplamı 68,3 milyar TL'ye ulaştı.

İhtiyaç Sahibi Hanelere 4 Milyar TL Destek!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş açıklamalarında, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara aktarılmaya başladığını ifade ederek ihtiyaç sahibi hanelere bu ay toplam 4 milyar TL ödeme sağlayacaklarını duyurdu.


"Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz" diyen Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı'nda bu ayki ödemeyle birlikte bugüne kadar hanelere toplam 68,3 milyar TL destek sağladıklarını bildirdi.

Düzenli sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanı sıra herhangi bir dezavantajı olmaması nedeniyle düzenli sosyal yardım alamayan haneleri de yalnızca gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Destek Programı'na dahil ettiklerini ifade eden Bakan Göktaş, "Bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat şartlarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programların etkinliğini artırıyoruz ve sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz" ifadelerine yer verdi.
Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde hanelere her ay planlı olarak destek aktardıklarını ifade eden Bakan Göktaş, "İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız" şeklinde konuştu.